Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach

To, co już jest i to co będzie – jakie plany ma słubicki OPS? Obok Jadłodzielni i Szafy Przyjaciół, pojawią się dwie nowe inicjatywy. Pierwsza ucieszy wielbicieli książek, druga skierowana jest do pań. Czy będą cieszyły się taką samą popularnością?

Nie raz pisaliśmy o pomysłach pracowników słubickiego Ośrodka Pomocy Społecznej, takich jak Jadłodzielnia (ZOBACZ), Szafa Przyjaciół (ZOBACZ) czy Otwarte Targi Wymiany (ZOBACZ).

Te pomysły się sprawdziły

Ogólnodostępna Jadłodzielnia (czyli tzw. lodówka socjalna) jest odwiedzana zarówno przez tych, którzy ją napełnić, jak i przez tych, którzy potrzebują coś z niej wyjąć. - Działa coraz lepiej, zapełniają ją nie tylko osoby prywatne, które przynoszą coś do jedzenia, ale produkty podrzucają także firmy – powiedziała naszej redakcji Monika Cichecki, kierowniczka słubickie OPS.

Równie dużo popularnością cieszy się Szafa Przyjaciół. Niedawno pracownicy OPS poprosili o wsparcie panów – żeby przejrzeli swoje szafy i oddali niepotrzebne im ubrania, bo właśnie tych męskich brakuje najbardziej.

Książka dla każdego

To nie koniec pomysłów OPS. Oprócz jedzenia i ubrań, podzielić się będzie można także... książkami. - Kiedy pogoda na to pozwoli, obok Jadłodzielni stanie jeszcze jedna specjalna szafa, przeznaczona na książki – mówi M. Cichecki. Zasada będzie taka sama: w szafie (która nie ma jeszcze swojej oficjalnej nazwy) będzie można zostawić niepotrzebne i przeczytane już książki i np. wziąć zostawione przez innych.

Pomogą zadbać o higienię

Kolejna z opisywanych inicjatyw dedykowana będzie paniom. A będzie to tzw. Punkt Pomocy Okresowej. Znajdzie się w nim zapas środków menstruacyjnych, takich jak podpaski i tampony. Skrzyneczki takie, w różnych miejscach, umieszcza Fundacja Akcja Menstruacja, z którą nawiązał współpracę słubicki OPS. - Ze znajdujących się w niej środków higienicznych będzie można korzystać anonimowo i bezpłatnie – wyjaśnia M. Cichecki.

Oba punkty pomocy staną w tym samym miejscu, gdzie znajduje się już Jadłodzielnia, czyli obok siedziby OPS przy pl. Wolności. Gdy już będą działać – damy znać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.