Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Straż pożarna

Zamarznięty kanał portowy stał się areną ćwiczeń strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. To ważne, aby byli gotowi do działania, bo zamarznięte akweny – mimo panujących mrozów – potrafią być zdradliwe i niebezpieczne.

Straży doskonalili swoje umiejętności ratownicze przez dwa dni - od 9 do 10 lutego. Wykorzystali do tego zamarznięty port rzeczny w Słubicach.

- Ćwiczenia miały na celu przypomnienie i doskonalenie umiejętności takich jak techniki bezpiecznego przemieszczania się po zamarzniętych akwenach, sposoby dotarcia do osób zagrożonych oraz metody zabezpieczenia ratowników i ich asekuracji – wyjaśnia Michał Borowy z komendy PSP w Słubicach.

Strażacy przećwiczyli też to, co jest najważniejsze ze względu na zdrowie i życie osób poszkodowanych - technikę ich ewakuacji.

Ćwiczenia to również dobra okazja, aby przypomnieć mieszkańcom - szczególnie tym młodszym - o zachowaniu zdrowego rozsądku w trakcie zimy. – Apelujemy, aby nie wchodzić na lód, który pojawia się na zbiornikach wodnych. Może to być niebezpieczne i skończyć się tragicznie – przestrzega M. Borowy.

Poniżej zdjęcia z ćwiczeń udostępnione naszej redakcji przez strażaków.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.