Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach szykuje kolejną inicjatywę dla potrzebujących, a będzie to „Szafa przyjaciół”. Jak tylko poluzowane zostaną koronawirusowe obostrzenia, uruchomi miejsce, w którym będzie można oddać lub dostać odzież.

Szafa przyjaciół

Oddaj lub weź

Pracownicy OPS-u zabierają się za malowanie i dostosowywanie do swoich potrzeb pomieszczenia w budynku przy pl. Bohaterów (jest to biały budynek w podwórku od ul. Piłsudskiego).

Powstanie tam „Szafa przyjaciół”, czyli miejsce, do którego będzie można przynieść niepotrzebne, za małe, za duże obrania, które zostają po porządkach w szafie. Ważne, żeby były wyprane i w dobrym stanie. Żeby inni mogli z nich skorzystać.

To kolejny pomysł pracowników OPS – po Otwartych targach Wymiany czy Jadłodzielni, o których niejednokrotnie pisaliśmy.

Ruszy po zniesieniu obostrzeń

Kierownik OPS Monika Cichecki przyznaje, że pomysł pojawił się już jakiś czas temu, ale realizację pokrzyżował koronawirus i związane z nim obostrzenia.

- Uznaliśmy jednak, że nie będziemy czekać, aż wirus zechce nam odpuścić, dlatego zaczynamy działania przystosowania pomieszczenia na tę dawno już obiecaną inicjatywę lokalną – mówi M. Cichecki.

Na razie ciężko powiedzieć, kiedy „Szafa przyjaciół” zacznie funkcjonować. - Najwcześniej, kiedy poluzowane będą obostrzenia i możliwe będą choćby niewielkie zgromadzenia – uważa kierownik.

Wiadomo już jednak, że szafa będzie działać w określonych dniach i godzinach. Do jej obsługi będzie wyznaczona osoba, która zajmie się pomocą potrzebującym.

Będą też inne akcje

To nie koniec, a w zasadzie początek nowych działań. M. Cichecki zdradza, że OPS ma kolejne pomysły, jak można wykorzystać budynek przy pl. Bohaterów, np. do pomocy osobom bezdomnym. Będą też kolejne akcje - może jesienią stanie tam wieszak z ciepłymi ubraniami?

Do tematu „szafy dla przyjaciół” będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.