Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Statek zefir

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że statek Zefir, który zabierał chętnych na rejsy po Odrze m.in. ze Słubic i Frankfurtu, jest na sprzedaż. Mamy potwierdzenie, że gmina Słubice nie jest zainteresowana jego kupnem. Dlaczego? 

20 grudnia sześć samorządów, będących współwłaścicielami Zefira i Laguny, dwóch statków wycieczkowych, które pływały głównie po „lubuskim” odcinku Odry, zdecydowały o ich sprzedaży (ZOBACZ).

Jakie będą dalsze losy statków? Lagunę planuje kupić Nowa Sól, natomiast Zefir miał zostać wystawiony na sprzedaż. Żadna z pozostałych gmin nie zdecydowała się na zakup statku. Również Słubice nie są tym zainteresowane.

Dlaczego? - Odra na odcinku granicznym jest niestabilna pod kątem poziomu wody. Dopóki nie zostaną wykonane prace w kierunku poprawy żeglowności to turystyka wodna jest bardzo ryzykowna – przekazała naszej redakcji Beata Bielecka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

Czy to dobra decyzja? Jak uważacie? Będzie wam brakować rejsów Zefirem? Dajcie znać w komentarzach.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Dr. Sommer 2020-12-31 15:50
Szkoda Zefirka. Niech przynajmniej Onkel Helmut zostanie.
#2 Gallus Anonymus 2021-01-01 21:23
No, skoro tak zdecydowali "włodarze"! A na zdjęciu "mundurowi". Co tam słychać jeszcze w "powiatowych" Słubicach? Coś "ruszyło"? Gdzieś przybyli "mundurowi"? Jakaś "Stomatologia" coś oferuje?

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.