Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Łukasz Kaczmarek

Łukasz Kaczmarek nie jest już prezesem Szpitala im. prof. Zbigniewa Religii w Słubicach. Dziś rano został odwołany podczas zgromadzenia wspólników. Starosta Leszek Bajon uważa, że to pomoże uspokoić napiętą sytuację w szpitalu.

Brak reakcji powodem odwołania

Jak twierdzi starosta, powodem odwołania jest brak reakcji prezesa na trudną sytuację w szpitalu i konflikty personalne (ZOBACZ). – Przedstawiciele ratowników medycznych oraz związków zawodowych działających w szpitalu nie widzieli dalszej możliwości współpracy z obecnym prezesem i zatrudnioną przez niego dr Sybillą Brzozowską-Mańkowską – powiedział naszej redakcji L. Bajon.

- Ratownicy nie mieli podpisanych grafików na 2021 rok, szpitalowi groził paraliż, a wiadomo w jak trudnej sytuacji jesteśmy. Nie mogliśmy do tego dopuścić. Prezes nie podjął odpowiednich działań, które zaleciliśmy, chodziło o rozwiązanie wszelkich umów z panią doktor. Musieliśmy reagować – twierdzi starosta.

Nowy zarząd w nowym roku

Dlatego zwołał zgromadzenie wspólników, które dziś rano odwołało Łukasza Kaczmarka z funkcji prezesa szpitala. Nazwisko nowego szefa placówki poznamy już w przyszłym roku, po rozstrzygnięciu konkursu. - Chcemy go ogłosić najpóźniej do końca stycznia - dodaje starosta. Do tego czasu obowiązki prezesa spółki będzie pełnić Maciej Pawliński, który w tym celu został oddelegowany z rady nadzorczej szpitala.

Starosta potwierdził także nasze wcześniejsze doniesienia. Niezależnie od rozstrzygnięcia konkursu na prezesa szpitala, zostanie także powołany wiceprezes. – Tu nazwisko poznamy szybciej, na początku nowego roku zostanie ogłoszony konkurs – poinformował L. Bajon.

Odwołany prezes wkrótce odpowie

O wypowiedź do całej sytuacji poprosiliśmy także samego zainteresowanego, czyli Łukasza Kaczmarka. Odwołany prezes nie chciał jednak komentować na gorąco. – Do wszystkiego odniosę się już niebawem – przekazał w rozmowie z naszym reporterem.

Starosta zapewnia o zażegnaniu konfliktu

Sam starosta zapewnia, że ten ruch pomoże unormować trudną sytuację, jaka od kilku tygodni panuje w słubickim szpitalu. – Na zgromadzeniu wspólników byli obecni przedstawiciele ratowników i związków zawodowych. Ustaliliśmy, że konflikt zostaje zażegnany, pracownicy wracają do pracy i wycofują swoje żądania. Idziemy do przodu – zapowiedział.

Co dalej z doktor Sybillą?

L. Bajon poinformował również, że w mięczyczasie S. Brzozowska-Mańkowska sama zrezygnowała z pełnienia funkcji Naczelnego Lekarza Szpitala oraz lekarza koordynatora w szpitalu jednoimiennym (tzw. covidowym).

- Pani doktor zostaje w pracy w szpitalu jednoimiennym do 28 stycznia, gdyż została powołana w tym celu przez wojewodę. Mam nadzieję, że tymczasowy prezes odpowiednio się tym zajmie, wystąpi o nieprzedłużanie kontraktu i rozstaniemy się bez bólu. Wczoraj rozmawiałem z przedstawicielem wojewody, panem Waldemarem Gredką, i doszliśmy do wniosku, że czas zakończyć ten konflikt - stwierdził starosta.

Udało się nam porozmawiać również z S. Brzozowską-Mańkowską. Poinformowała, że faktycznie złożyła rezygnację z powyższych funkcji, a także kierownika SOR, którym - jak twierdzi - de facto nie jest już od października, gdyż działalność oddziału została wtedy zawieszona w związku z przekształceniem szpitala w placówkę jednoimienną.

Co było powodem jej decyzji? - Wyłącznie medialna nagonka, w której znieważono moje dobre imię, na które pracowałam ponad 25 lat - twierdzi nasza rozmówczyni.

Rezygnacja z tych funkcji nie oznacza jednak, że przestanie pracować w słubickim szpitalu jako zwykły lekarz. - Najważniejsi są dla mnie pacjenci i dalej będę dla nich pracować. Zawód lekarza to moja życiowa pasja i nikt nie spowoduje tego, że przestanę kochać to co robię, chociaż się bardzo o to postarano. Jeżeli jednak nie będzie woli współpracy ze mną, chciałabym usłyszeć dlaczego - powiedziała.

---

Do tematu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 marek67slubice 2020-12-30 14:03
No cóż,był WYBITNYM fachowcem który miał w małym palcu-fakturę,strukturę,powier zchnię,materie i kolor. :lol:
#2 jadziahej 2020-12-30 14:06
Najprościej odwołać Pana Prezesa... a nas mieszkańców nurtuje pytanie co ze szpitalem Panie Starosto i co z Panem Wicestarostą ??? Nie sztuką jest odwołać Prezesa sztuką Panie Starosto jest zarządzać !!! A tego niewątpliwie Panu brakuje... Niech będzie pochwalony !
#3 jkn51 2020-12-30 15:33
To wszystko jest oczywistym skutkiem braku kompetencji władz powiatu. Starosta informatyk bez dnia praktyki w zarządzaniu i administracji i wicestarosta wydawca gazetki reklamowej. Co niby z tego miało dobrego wyniknąć. Objęli stanowiska wyłącznie ze względu na układankę polityczną. Tego rodzaju stanowiska powinny być konsekwencją jakiegoś kolejnego awansu w administracji , jeśli się odnosi w tym sukcesy. Oczywistym jest też , że ludzie bez kompetencji nie mogli zdecydować o wyborze kompetentnego presa.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.