Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Szpital Słubice

Do szpitala w Słubicach trafiła pierwsza porcja szczepionek na COVID-19. W pierwszej kolejności skorzystają z nich pracownicy szpitala i personel medyczny. A kiedy przyjdzie czas na mieszkańców?

O to zapytaliśmy dzisiaj Macieja Pawlińskiego, pełniącego od dzisiaj obowiązki prezesa Szpitala im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach.

W rozmowie z naszą redakcją potwierdził, że 30 grudnia rozpoczęły się szczepienia personelu szpitala, który jest tzw. szpitalem węzłowym. Dzięki temu jego pracownicy mogą skorzystać z wcześniejszych szczepień w ramach tzw. okresu 0, czyli zanim ruszą akcje masowych szczepień reszty społeczeństwa. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

W tzw. w strefie czystej szpitala zostało zaszczepionych pierwszych 75 osób - personel medyczny, pracownicy administracyjno-techniczni służby zdrowia, personel pracujący w przychodniach i aptekach.

A co z pozostałymi mieszkańcami? M. Pawliński zadeklarował, że jutro przekaże nam więcej informacji o tym kto, gdzie i kiedy będzie mógł skorzystać ze szczepienia na COVID-19.

Do tematu wrócimy.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Gallus Anonymus 2021-01-01 21:48
"ruszyły", "ruszyły", bo dawno nic nie ruszyło w "powiatowych" Słubicach...
#2 Gallus Anonymus 2021-01-01 21:50
A czy papier toaletowy już jest? Czy nadal wszyscy muszą się zrzucać?
#3 Dr. Sommer 2021-01-02 17:09
Ta pani dobrowolnie się dała? :-o

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.