Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Strajk kobiet

W Słubicach odbył się kolejny, szósty już protest w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. 18 listopada uczestnicy ponownie spotkali się na pl. Bohaterów na tzw. spacerze. Tym razem było ich mniej niż podczas poprzednich manifestacji.

Swój sprzeciw przyszło wyrazić około 20 osób. Jeden z inicjatorów akcji, Bernard Łysiak, przypomniał, dlaczego warto wciąż się spotykać i protestować. - Kaczyński czeka, żeby kobiety zapominały, jaką krzywdę im wyrządził. Dzisiejsze spacerowanie ma pokazać, że kobiety nie zapomniały, ani nie zapomnieli wspierający je mężczyźni – mówił do zgromadzonych.

O najważniejszych postulatach protestujących powiedziała Wiktoria Górkiewicz, kolejna z organizatorek słubickich marszów. – Nie zgadzam się z tym, żeby dzieci rodziły dzieci, nie zgadzam się, aby ofiary gwałtów musiały rodzić dzieci swoich oprawców, nie zgadzam się, by kobiety musiały nosić pod sercem ciężko chore dzieci, które po porodzie będą pochowane, nie zgadzam się z zakazem badań prenatalnych, nie zgadzam się, aby kobiety po poronieniu były przesłuchiwane – wyliczała.

Głos zabrała również Aleksandra Kołek, szefowa Fundacji Grupy Pomagamy. Zachęciła wszystkich do wzięcia udziału w internetowych aukcjach maseczek z logo protestu. Pieniądze zebrane w ten sposób trafią na konto 17-miesięcznej Malwinki, najnowszej podopiecznej fundacji, która pilnie potrzebuje specjalistycznego wózka (ZOBACZ).

Manifestacja była nie tylko mniej liczna, ale i spokojniejsza niż poprzednie. Organizatorzy nie zdecydowali się na włączenie głośnej muzyki, nie skandowali również haseł. Porządku pilnowała stojąca obok policja.

Zapraszamy do obejrzenia filmu i galerii zdjęć z protestu.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Rob 2020-11-22 14:53
Brawo Słubiczanki :-) Słubiczanie popierają Was.
#2 Bilbe2 2020-11-22 22:41
Protesty te mają miejsce już tylko w mediach. Skończyły się tak samo jak marsze KOD.
W przypadku kolejnych prób lewicowych agitacji, widząc niespożyte chęci organizatorek proponuję zrobić wreszcie cos pożytecznego dla społeczeństwa.
Miłe panie może pozytywnie rozładujecie energie zgłaszając się jako wolontariuszki do pomocy zakażonym Coovid-19 przez wasze demonstracje ludziom.
#3 Rob 2020-11-23 12:21
a tobie Bilbe2 proponuję, abyś zapisał/a się do jakiegoś forum pisowsko-kościelnego i tam swoim kolegom proponował/a wolontariat.
#4 Zibowski 2020-11-23 13:11
" Słubiczanie popierają Was"- mów za siebie a nie za tych co nie popierają tych strajków.
#5 Kihu 2020-11-23 14:05
Brawo Zibowsk
#6 mikado 174 2020-11-23 14:06
Mamy dość! Zibowski, Bilbe2 i wam podobnych nietolerancyjnych osobników. pseudo narodowców.
Słubiczanie popierają kobiety walczące o prawo do wyboru i samodzielnym decydowaniu o swoim ciele.
***** ***
#7 marek67slubice 2020-11-25 12:39
Myślę że nie ma co już kopać leżącego-Strajk sam się zaorał brakiem jakiegokolwiek planu działania poza oczywiście-Wypier....itd..

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.