Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Fundacja Grupy Pomagamy przyjęła pod swoje skrzydła nową podopieczną. Jest nią Malwinka, mała mieszkanka Wawrowa pod Gorzowem. Jest wcześniakiem, który wymaga rehabilitacji, wsparcia w rozwoju. Ale przede wszystkim potrzebny jest jej specjalistyczny wózek, który kosztuje 21 tys. zł.

Chcecie poznać Malwinkę, 17-miesięczną nową podopieczną Fundacji Grupy Pomagamy? Ten maluszek dzielnie walczy o sprawność i zdrowie. A rodzice, Natalia i Michał Godlewscy, dbają o nią najlepiej jak potrafią.

Oto jej historia:

„Córka jest wcześniakiem. Urodziła się w 35 tyg. ciąży, otrzymała 8 pkt. w skali Apgar, w drugiej dobie zaczęła jej spadać saturacja, została przeniesiona na Oddział Intensywnej Opieki Noworodka, organizm dziecka był tak słaby, że wdała się sepsa oraz gronkowiec. Malutka miała pobrany płyn mózgowo rdzeniowy z kręgosłupa, żeby sprawdzić czy bakteria dochodzi do mózgu. Oprócz tego miała niewydolność oddechową, wrodzone zapalenie płuc, zaburzenia sercowo-naczyniowe rozpoczynające się w okresie okołoporodowym.

Po wypisaniu ze szpitala, czekała nas długa rehabilitacja, malutka miała problemy z podniesieniem główki i pionizacją. Ciągle rehabilitacje i wizyty u specjalistów i neurologa doprowadziły do tego, że malutka zaczęła stawiać kroki i chodzi, jednak ten chód nie jest jeszcze prawidłowy. Na jednej z wizyt u neurologa okazało się po zrobieniu USG główki ze na przedniej stronie głowy córka ma dwa wodniaki. Oprócz tego doszły zajęcia z sensoryki, okazało się że ma zaburzenia sensoryczne.

Czeka nas jeszcze szereg wizyt u specjalistów i długa rehabilitacja w celu odnalezienia przyczyny opóźnienia psychoruchowego. Córka ma także ubytek przegrody międzyprzedsionkowej i jesteśmy pod stałą opieką kardiologa”.

Malwinka potrzebuje specjalistycznego wózka inwalidzkiego, który kosztuje 21 tys. zł. NFZ i PFRON refundują łącznie 7 tys. zł. Do zebrania pozostaje 14 tys. zł.

Wszystkie osoby, które chcą pomóc Malwince, mogą wpłacić pieniądze na konto Fundacji Grupy Pomagamy: nr konta 42 1600 1462 1839 6034 6000 0001 z dopiskiem MALWINA.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.