Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Szpital w Słubicach

Od 28 października Szpital im prof. Zbigniewa Religi w Słubicach będzie placówką II poziomu zabezpieczenia COVID-19. Oznacza to zupełnie nową rzeczywistość dla pacjentów i personelu. Ci ostatni zachęcają do włączenia się w akcję pomocy szpitalowi w formie wolontariatu.

- Dziękujemy wszystkim za dotychczasową pomoc i zaangażowanie. Wiemy, że słubiczanie mają wielkie serca. Dlatego prosimy o wsparcie wolontariackie. Przydadzą się każde ręce do pracy. Musimy zabezpieczyć 115 łóżek dla chorych na COVID-19 – czytamy na stronie szpitala.

O jaką dokładnie pomoc chodzi? – Oczywiście nie o typowo medyczną, związaną z leczeniem chorych – podkreśla Marzena Słodownik ze szpitala. – Potrzebne są osoby m.in. do prac porządkowych, organizacyjnych, podawania posiłków, itp. Chodzi o proste czynności, w których można wesprzeć, a czasem na chwilę zastąpić personel – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Osoby chętne mogą się zgłaszać bezpośrednio do Małgorzaty Zukrowskiej, koordynatorki Ratownictwa Medycznego w szpitalu. Tel. kontaktowy - 530 119 254.

Kto może zostać wolontariuszem? – Nie ma tu żadnych ograniczeń ani limitów. Potrzebne są jedynie dobre chęci – mówi M. Słodownik. Należy jednak pamiętać, że w przypadku osób niepełnoletnich potrzebna będzie zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 cinek88 2020-10-27 22:58
No ale teraz dobrzy ludzie zajęci są walką o aborcję...
#2 mikado 174 2020-10-28 11:43
*****
***
#3 ja28rek 2020-10-28 17:59
A ile ludzi z personelu poszło na L4 bo nie chcą mieć styczności z Covidem?

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.