Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Protest kobiet

Słubiczanie wyrazili swój protest w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego tzw. aborcji eugenicznej. W wydarzeniu pt. „Pogrzeb praw kobiet” wzięło udział kilkadziesiąt osób. Uczestnicy zapalili na pl. Bohaterów symboliczne znicze.

Protest odbył się 23 października. Organizatorem akcji była grupa osób skupiona wokół inicjatywy „Łańcuch Światła Słubice”. Uczestników powitali działacze lokalnej lewicy - Natalia Żwirek i Bernard Łysiak. Podziękowali za przybycie i przypomnieli powód manifestacji. A był nim wzbudzający wiele kontrowersji niedawny wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

Przypomnijmy, trybunał uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dotyczące tzw. aborcji eugenicznej, przeprowadzanej w przypadku podejrzenia choroby dziecka lub jego upośledzenia. W odpowiedzi na to w wielu miastach odbyły się manifestacje, protesty środowisk kobiecych.

Wśród przybyłych na protest w Słubicach byli m.in. poseł partii Zieloni Tomasz Aniśko, wicestarosta Robert Włodek czy radna gminy Słubice Agnieszka Pakulska.

Uczestnicy zapalili znicze, trzymali transparenty, m.in. z napisami: „Walczę dla córki”, „Rewolucja jest kobietą”, „Piekło kobiet”, „Nie jestem inkubatorem”. Choć akcja miała pokojowy przebieg, protestujący nie kryli swojego oburzenia wspomnianym wyrokiem. Skandowali rozmaite hasła, m.in. „Nie ma zgody na takie metody”.

Protestujący stosowali się do obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, mieli maseczki, zachowywali dystans. Na miejscu obecna była także policja, ale nie musiała interweniować.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 merkaba 2020-10-24 22:53
konstytucja rzecz święta aborcja zakazana , a nie dawno bronili konstytucji
#2 NowyN 2020-10-24 23:42
www.pobudka.org/2020/10/23/10-konkretnych-argumentow-za-zyciem-2/

Nie opowiadam się po żadnej ze stron, ale argumenty kobiet w porównaniu do tych mnie nie przekonują.
#3 Daro33 2020-10-25 01:38
Temat z serii "mega ciężki kloc" pozostawiam go bez komentarza. Bez referendum się nie obejdziemy.
#4 cinek88 2020-10-25 10:34
Wrogowie Polski zacierają ręce. Polacy sami się wykończą...

Ciekawe kiedy do protestujących w całej Polsce dołączą zagraniczne lewackie bojówki, oczywiście z niemieckimi na czele. Obalenie tego rzadu było by Niemcom bardzo na rękę,
#5 cinek88 2020-10-25 11:58
Te protesty są za życiem czy przeciwko życiu?! Za Polską czy przeciwko Polsce!? Tak się tylko zastanawiam...
#6 gallanonim z galii 2020-10-26 18:46
Polacy!: lewicowi barbarzyńcy,mordercy dzieci zaatakowali w całej Polsce katolickie świątynie! ,bezczeszczą miejsca święte!Powstańmy by bronić naszych świątyń!, naszej wiary! naszych rodzin!Brońmy naszych świątyń!Organizujmy pokojowe patrole strzegące kościołów!

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.