Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Powerbank

Powerbanki to nic innego jak przenośne ładowarki. Umożliwiają zasilenie różnego typu elektronicznego sprzętu, gdy nie mamy dostępu do gniazdka elektrycznego. Takie urządzenia pozwalają na dużo swobody i niezależności, a poza tym zaoszczędzają stresu w zaganianych czasach.

 1. Powerbanki – pojemność.
 2. Jakie urządzenia można ładować za pomocą powerbanku?
 3. Powerbank – ładowanie.
 4. Dodatkowe funkcje i elementy powerbanków.

Czy nam się to podoba, czy nie, nieustająca dostępność do telefonu, tabletu czy laptopa stała się naszą codziennością. Codziennością zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Dlatego ważne jest, żeby te urządzenia zawsze były zdolne do pracy. A podstawą tego jest odpowiedni poziom naładowania baterii. Niestety często wyładowana bateria zaskakuje nas w najmniej odpowiednim czasie, zazwyczaj wtedy, gdy nie mamy możliwości jej naładowania. Rozwiązaniem na brak dostępu do gniazdka elektrycznego, do którego można podpiąć sprzęt, są właśnie powerbanki. Urządzenia te zapewnią nam spokojną głowę i działające sprzęty elektroniczne niezależnie od sytuacji. Dlatego warto przyjrzeć się powerbankom z bliska.

Powerbanki – pojemność

Wybierając z szerokiej oferty różnych producentów tę przenośną ładowarkę, przede wszystkim w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jej pojemność. Zakłada się, że optymalna pojemność jest taka, która wystarcza na dwukrotne uzupełnienie naładowania baterii smartfona. A jak to się przekłada na konkretne liczby? Na rynku dostępne są przenośne akumulatory o pojemności od 2000 do 20 000 mAh. Wygodne i bezproblemowe korzystanie z powerbanku zapewnia pojemność w granicach od 5000 do 6000 mAh. Przy wyborze powerbanku trzeba pamiętać w związku z tym parametrem także o tym, że im większa pojemność akumulatora, tym zazwyczaj wyższa cena. Jednak powerbanki są urządzeniami na tyle popularnymi, że ich producenci zadbali o bardzo szeroką ofertę, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakie urządzenia można ładować za pomocą powerbanku?

Decydując się na zakup powerbanku, będziemy mieć pewność, że nie tylko nasz smartfon (prze który nie tylko rozmawiamy, ale też na przykład płacimy w sklepie, dokonujemy przelewów, okazujemy bilet sieciowy w komunikacji miejskiej czy też bilet wstępu na różne wydarzenia) będzie dzięki pełnej baterii zawsze gotowy do pracy. Do urządzeń, które można ładować za pomocą tego mobilnego akumulatora, należą także:

 • tablety,
 • nawigacje GPS (rzecz bardzo przydatna dla tych, którzy całymi dniami pozostają w trasie),
 • odtwarzacze MP3 i MP4,
 • czytniki e-booków,
 • kamery i aparaty cyfrowe,
 • przenośne konsole do gier (prawdziwe wybawienie podczas podróży, gdy dzieci umilają sobie drogę grami, a my skupiamy się na bezpiecznej jeździe autem),
 • smartwache.

Jak widać, uniwersalność powerbanków umożliwia spokojne korzystanie w terenie z wielu urządzeń elektronicznych. Takie wszechstronne wykorzystanie przenośnych ładowarek umożliwia między innymi dołączony do powerbanku przewód microUSB-USB. Powerbanki umożliwiają swobodny dostęp do urządzeń (przemieszczanie się z nimi) nawet podczas ich ładowania – a więc nie ograniczają swobody poruszania się. Co ważne i bardzo wygodne, niektóre z szerokiej oferty powerbanków https://www.euro.com.pl/ladowarki-akumulatory-przenosne.bhtml mają dwa porty USB. To właśnie dzięki nim możemy za pomocą przenośnego akumulatora ładować dwa urządzenia jednocześnie (czyli koniec z kłótniami: kto pierwszy).

Powerbank – ładowanie

Powerbank, aby zapewnić sprawne z niego korzystanie, musi być naładowany. Po pierwsze trzeba pamiętać o tym, że jeśli chcemy, aby to urządzenie służyło nam długo, należy je ładować „do pełna” (kluczowe pod tym względem jest zwłaszcza pierwsze ładowanie). Nie można też dopuścić, aby powerbank leżał bezczynnie. Nawet jeśli z niego nie korzystamy, naładujmy go i rozładujmy choć raz w miesiącu. Powerbank najszybciej ładuje się podłączony do gniazdka elektrycznego (choć możliwe jest też naładowanie go przez laptop czy komputer stacjonarny). Tak jak należy unikać krótkiego ładowania, tak też nie należy zbyt długo ładować powerbanku – najlepiej odłączyć go od gniazda wtedy, gdy diody poinformują nas o pełnym naładowaniu urządzenia.

Dodatkowe funkcje i elementy powerbanków

Powerbanki to urządzenia wykorzystywane przeważnie w terenie. Dlatego też warto zadbać o to, by miały odpowiednią obudowę. Powinna się ona charakteryzować odpornością na uszkodzenia mechaniczne, zabrudzenia czy też na wilgoć. Wśród bogatej oferty powerbanków firmy Huawei https://www.euro.com.pl/ladowarki-akumulatory-przenosne,_Huawei.bhtml czy też Samsung https://www.euro.com.pl/ladowarki-akumulatory-przenosne,_Samsung.bhtml znajdziemy urządzenia zaprojektowane na miarę naszych potrzeb. Producenci zadbali także o to, by wraz z powerbankiem były dostępne na przykład:

 • baterie solarne (nie trzeba powerbanku podłączać do gniazdka),
 • latarka LED,
 • brelok, dzięki któremu możemy przymocować urządzenie i mieć je zawsze przy sobie.

Tak zwane pozostawanie zawsze w zasięgu nie jest może zbyt komfortowe, ale niestety w pewnych sytuacjach konieczne. Dlatego warto zadbać o to, by ta konieczność nie została zakłócona przez rozładowany smartfon czy inne urządzenie. Powerbank to takie koło ratunkowe, w które warto zainwestować.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.