Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Marsz równości

Nie milkną echa marszu równości, który 5 września przeszedł ulicami Słubic i Frankfurtu. W internecie wciąż trwają zażarte dyskusje między jego zwolennikami i przeciwnikami. Warto przy tej okazji przypomnieć, o co tak naprawdę chodziło inicjatorom marszu.

Za organizacją wydarzenia stała grupa Słubice Frankfurt PRIDE, składająca się z mieszkańców Słubic, Frankfurtów i okolic. W przygotowaniach wspierana była m.in. przez Instytut Równości z Zielonej Góry.

Swoje postulaty spisali w formie otwartej odezwy, którą w trakcie marszu przekazali przedstawicielom lokalnych władz. Ze strony Słubic odebrał ją wicestarosta Robert Włodek, natomiast Frankfurt reprezentował nadburmistrz Rene Wilke.

Na marszu nie pojawił się burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak (dlaczego wyjaśnialiśmy TUTAJ), ale jak przekazał naszej redakcji, postulaty otrzymał wcześniej drogą emailową. Zapytaliśmy go, czy zamierza się do nich odnieść.

- Zapoznałem się z postulatami i mogę zapewnić, że pochylimy się nad nimi i będą przedmiotem dyskusji także z władzami Frankfurtu. W październiku mamy posiedzenie tzw. grupy sterującej w ramach współpracy polsko-niemieckiej i będzie to jeden z tematów naszych rozmów. Po tym spotkaniu będę mógł powiedzieć nieco więcej – powiedział naszej redakcji.

Jesteście ciekawi czego od władz Słubic i Frankfurtu oczekują przedstawiciele środowiska LGBTIQ? Poniżej cały dokument w formacie PDF.

ZOBACZ POSTULATY

 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Lechita 2020-09-09 16:08
Mniejszość zaczyna narzucać większości swoje wzięte z kosmosu postulaty. Słubiczanie mówią stanowcze nie i nie zmienią tego marszowicze, którzy w ponad 90% przyjechali tutaj z daleka (nie mając nic wspólnego ze Słubicami).
#2 jkn51 2020-09-09 16:44
Sznowna redakcjo , czego jeszcze nie wiecie ? Trzeba więcej jeszcze jadu ? kto miał cos do powiedzenia to powiedział . Kto chciał rozładować swoje chore frustracje to już zdążył to zrobić.
#3 gallanonim z galii 2020-09-10 06:26
LGBT nie pomaga LGBT perfidnie wykorzystuje ludzi. Większość homoseksualistów nie chce mieć z nimi nic do czynienia. www.youtube.com/watch?v=9hc0Gj2V1Ts
#4 Redakcja Słubice24.pl 2020-09-10 10:41
@jkn51

Sprawa nie jest jeszcze zakończona, bo organizatorzy marszu mają konkretne postulaty, które chcą, aby zostały spełnione przez władze Słubic. Więc naturalnym jest, szczególnie patrząc z dziennikarskiej perspektywy, że pytamy burmistrza o reakcję na te postulaty. To jest właśnie rzecz, której jeszcze w tej sprawie jest niewiadomą, nie wiedzą tego także nasi czytelnicy, mieszkańcy, więc naturalne, że o to pytamy.
#5 gallanonim z galii 2020-09-10 14:19
Tak jesteśmy ciekawi jak władze zamierzają chronić katolików przed dyskryminacją w szkołach zakładach pracy ze strony demo lewicowych bojówek !Jak władze zamierzają chronić katolickie duchowieństwo przed prześladowaniami ze strony lewicowych bojówkarzy!? Jak władze zamierzają chronić dzieci przed ideologią LGBT? deprawacją dzieci poprzez tzw. edukację seksualną wprowadzaną tylnymi drzwiami do szkół.? Stosowne zapytania wystosujemy pisemnie.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.