Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Czy burmistrz Słubic przekazał Poczcie Polskiej dane osobowe mieszkańców naszej gminy? Takie wnioski trafiły do samorządów w całej Polsce w związku z planowymi na 10 maja wyborami prezydenckimi. Sprawa jest kontrowersyjna i wzbudza wątpliwości prawników.

Szyfrowanie

W tym tygodniu wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast otrzymali e-mailem wniosek od Poczty Polskiej o "przekazanie spisów wyborców Poczcie Polskiej S.A. celem przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych".

Sprawa ta zelektryzowała nie tylko samorządowców w całej Polsce, ale przede wszystkim wyborców, których dane są w spisie.

Wielu lokalnych włodarzy stwierdziło, że nie ma podstaw prawnych do przekazania danych, niektórzy od razu zadeklarowali, że nie udostępnią poczcie spisu wyborców. Ich wątpliwości - szczególnie w zakresie bezpieczeństwa - budził także sposób przekazywania tych danych.

Do tej kwestii odniósł się także burmistrz Mariusz Olejniczak podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 24 kwietnia.

- Dane do tej pory nie zostały udostępnione, nie wpłynął wniosek spełniający wymogi formalne, czyli podpisany przez osobę uprawnioną – powiedział M. Olejniczak. Podkreślił, że jeśli chodzi o tę sprawę, analizuje ją razem z prawnikami. I dopiero po tej analizie będzie mógł podjąć dalsze decyzje.

Więcej o „zamieszaniu” wywołanym wnioskiem poczty do samorządowców, przeczytacie na portalu NIEBEZPIECZNIK.PL.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 mkwitowski 2020-04-27 01:04
Może sami przeprowadzimy wybory jak chce to zrobić rząd? Nie to jest nielegalne ponieważ odpowiedzialne za wybory jest PKW. Oni na to nie pójdą. Wybory przez pocztę polską są niezgodne z jakimkolwiek prawem

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.