Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Na pl. Bohaterów jednorazowe maseczki rozchodziły się jak… cieple bułeczki. Starosta słubicki Leszek Bajon, wraz ze współpracownikami i ratownikami medycznymi, w ciągu pół godziny rozdali ok. 5000 maseczek. Jednak nie wszyscy mieszkańcy byli zadowoleni z przebiegu akcji.

Maseczki

Pierwsze osoby pojawiły się na pl. Bohaterów sporo wcześniej. Od godz. 9 w pięciu punktach pl. Bohaterów chętni mogli otrzymać maseczki jednorazowe, które dla mieszkańców kupiło Starostwo Powiatowe w Słubicach. Każdy mógł otrzymać maksymalnie dwie maseczki.

Zainteresowanie było spore. Wystarczyło niespełna pół godziny, żeby rozszedł się cały zapas przygotowano na poranną turę, łącznie 5000 sztuk jednorazowych maseczek.

Kontrowersje wśród mieszkańców

Jednak nie wszyscy, którzy pojawili się na pl. Bohaterów, byli zadowoleni z przebiegu akcji. – Dostałem tylko dwie maseczki, w domu została córka, żona jest w pracy, przydałoby się więcej – napisał do naszej redakcji jeden z mieszkańców.

Internauci komentujący akcję na naszym profilu na Facebooku w mocnych słowach zwracali uwagę na to, że tyle osób na pl. Bohaterów to niepotrzebne zgromadzenie.

- I ludzie będą stać po tą maseczkę w kolejce w tłumie i starostwo na to pozwala.... Masakra – pisała Elżbieta. - Po co było robić ten spęd, nie lepiej było rozdawać w sklepach? – pytała Katarzyna. - Jak urzędnicy rozdają i przy tym jest zbiorowisko to policji nie ma, a w innym przypadku to by zaraz karali mandatami. Taka to polityka - denerwował się Artur.

ZOBACZ POST

Za mało dla sołectw

Po maseczki zgłosił się również radny powiatowy i sołtys Lubiechni Wielkiej Jan Krzysztof Hańbicki. Towarzyszyli mu dwaj inni sołtysi z gminy Rzepin. – Otrzymaliśmy po 2 maski, potem starosta dołożył jeszcze 100 sztuk. To wystarczy dla jednej wioski, a co z pozostałymi? – pytał.

Dobrze, że dają

Jednak nie brakowało i mieszkańców zadowolonych z akcji starostwa. – To dobrze, że rozdają maseczki, na pewno się przydadzą. Używam ich od kilku dni wychodząc z domu. Zapasy szybko topnieją – powiedziała naszej redakcji jedna z pań.

Druga tura po południu

Drugą turę rozdawania zaplanowano o godz. 15 przy wejściu do budynku starostwa. Do mieszkańców trafi kolejnych 1000 maseczek.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Siwy758 2020-04-16 12:31
Z tego co widzialem to tylko sami starsi ludzie sie tam znajdowali jak zwykle cebulostwo sie zalaczylo bo szkoda wydac 16 zł z groszem na 10 sztuk w ZABCE Zamiast odstapic te maski dla pobliskich wiosek tam ludzie naprawde nie maja pieniedzy a jezeli posiadaja to nie liczni zenada :lol: :lol: :lol: :lol:
:D :D :D :D a mowia ze to dzisiejsza mlodziesz nie potrafi sie zachowac a wlsnie widac kto ma w sobie jakies moralne zasady
#2 Dr. Sommer 2020-04-16 12:43
Siwy758, dziękuję za podpowiedź gdzie można nabyć. Ktoś mówił, że nigdzie nie ma. Oczywiście wolę kupić niż być robiony w balona przez Starostwo.
Jeżeli 5000 masek rozrzucili w ciągu 20 minut to druga tura 1000 się pomyślnie rozejdzie w ciągu 4 minut. Ale chyba tu głównie o zdjęcie dla prasy chodziło.
#3 mikado 174 2020-04-16 13:42
naprawdę? żeby otrzymać dwie maseczki jednorazowego użytku trzeba było zużyć jedną i stać w zbiorowisku ludzi ryzykując zdrowie i życie?
ma to sens?
że mieszczaństwo się rzuciło to mnie wcale nie dziwi. dziwi mnie natomiast beztroska urzędników w podejmowaniu takich decyzji.
#4 Bogdano 2020-04-16 13:45
Z informacji przekazanej przez starostwo wynika, że po godz. 9.00 mieszkańcom Słubic wydano 5000 maseczek ochronnych. Oznacza to, że te 5000 maseczek rozdano dla 2500 mieszkańców miasta. Jeżeli na jedno stanowisko przypadało 500 mieszkańców i maseczki rozdano w ciągu pół godziny, oznacza to, że czas na wydanie dwóch maseczek dla jednej osoby wyniósł 3,6 sekundy. Szkoda, że nie było mnie na placu Bohaterów o godz. 9.00, gdyż wtedy mógłbym naocznie stwierdzićć, czy na placu było tyle osób. Dla mnie niemożliwe jest, by między godz.9.00 - 9.30 na tym placu zgromadziło się aż 2500 osób. Starostwo poinformowało, że wydało 5000 maseczek, tylko ile w rzeczywistości wydano dla mieszkańców Słubic a ile dla urzędników starostwa i podległych mu urzędów.
#5 clasic1 2020-04-16 20:26
Tempo w rzeczy samej błyskawiczne ale czy aby przypadkiem nie było tutaj CHYTREJ BABY Z RADOMIA ??? ;-)))
#6 Mala Nokia 2020-04-20 11:22
Ciekawa inicjatywa

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.