Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Coraz bliżej święta, a skoro święta, to nie mogło zabraknąć na nich światła prosto z Betlejem. Te, już tradycyjnie, przywieźli do naszego miasta harcerze. Przekazali je nie tylko słubiczanom, ale i sąsiadom z Frankfurtu nad Odrą.

Betlejemskie Światło Pokoju
Harcerze odwiedzili obie słubickie parafie

O tym, że Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Słubic, informowaliśmy w piątek (ZOBACZ). Dwa dni później odbyło się jego oficjalne przekazanie. Najpierw okazję do symbolicznego podzielenia się światełkiem mieli wierni obu słubickich parafii. Każdy, kto przyniósł do kościoła swoją świeczkę czy lampion, mógł zabrać światełko prosto do domu.

Do Słubic światełko zawitało po raz piętnasty, ale po raz pierwszy nasi harcerze udali się po nie aż do Austrii.- W tym roku przedstawiciele Hufca Słubice mieli okazję brać udział w chorągwianym wyjeździe do Wiednia, by wziąć udział w uroczystym przekazaniu światła do Europy, gdzie delegacje poszczególnych krajów naszego kontynentu odbierały je od austriackich skautów, organizujących to globalne przedsięwzięcie - opowiada Agnieszka Raźna, szefowa hufca ZHP Słubice.

Ale na naszym mieście wędrówka BŚP się nie skończyła.  22 grudnia harcerze w towarzystwie burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka udali się na most graniczny, gdzie czekał już na nich nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą Rene Wilke.

Rene Wilke
Burmistrz Rene Wilke z odebranym światłem

- Przekazuję państwu to światło pokoju i mam nadzieję, że będzie towarzyszyło wam podczas świąt Bożego Narodzenia - mówił M. Olejniczak do niemieckiej delegacji. - Życzę nam wszystkim takiej mocy, abyśmy tego światła w sobie nigdy nie zgasili - wtórował mu ks. Rafał Mocny, duszpasterz Katolickiego Centrum Studenckiego.

Po symbolicznym spotkaniu grupa ruszyła do Kościoła Pokoju we Frankfurcie. Tam, w nastrojowej atmosferze, światełko przekazano dalej, zmówiono modlitwę, a o muzyczny akcent zadbał chór Adoramus, którego członkowie zaśpiewali kolędy i pastorałki.

Uroczystym przekazaniom Betlejemskiego Światła Pokoju towarzyszyliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem. Poniżej fotki.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.