Na 4 kondygnacjach znajduje się 19 lokali
Mieszkania znajdują się na czterech kondygnacjach i mają różną wielkość. 4 z nich, zlokalizowane na parterze, są to lokale jednopokojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Do ich dyspozycji będzie także podjazd dla wózków. Na trzech pozostałych piętrach znajduje się 15 mieszkań: 6 - dwupokojowych i 9 - jednopokojowych. Łączna powierzchnia użytkowa wszystkich mieszkań to ponad 485 mkw.
- Każde z nich ma kuchnię i łazienkę. Wyposażone zostały w dwufunkcyjne piece gazowe (do centralnego ogrzewania i ciepłej wody) oraz kuchenki gazowe z elektrycznymi piekarnikami – opowiada Beata Bielecka, rzecznik Urzędu Miejskiego w Słubicach.
Wokół budynku powstały miejsca parkingowe
W budynku znajdują się również pomieszczenia na rowery i wózki, a na zewnątrz stanęła wiata śmietnikowa przystosowana do selektywnego gromadzenia odpadów. Jest też kilkanaście miejsc parkingowych.
Budynek, w którym powstały lokale, to dawny biurowiec. Mieści się przy ul. Krótkiej 12, tuż obok siedziby Zakładu Usług Wodno-Ściekowych. Jego modernizacja wyniosła blisko 2,4 mln zł, z czego 1 mln zł władze gminy pozyskały na ten cel z Banku Gospodarstwa Krajowego. Dzięki inwestycji powiększy się zasób lokali socjalnych, którymi dysponuje gmina - z 54 do 73.
Wejście przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych
Jak starać się o przydział takiego mieszkania? Mieniem zarządza gminny Zakład Administracji Mieniem Komunalnym. To tam należy złożyć wniosek, który następnie będzie opiniowany przez działającą społecznie komisję mieszkaniową. Ta sprawdzi m.in. dochód wnioskodawcy, sytuację rodzinną, itp. Decyzję o przyznaniu lokalu socjalnego ostatecznie podejmuje burmistrz Słubic.
Komentarze
A o tym, że coś musi być na rzeczy, niech świadczy fakt, że gmina zamierza wybudować z publicznych pieniędzy nowe przedszkole zaraz obok ich nowo-budowanego osiedla. Na pewno zwiększy to atrakcyjność mieszkań i możliwe również, że także ich cenę za m2. Czyli rodzina radnego osiągnie większy zysk z inwestycji. Takie zapisy znajdują się już w budżecie na przyszły rok.
Podsumowując, musi się jednak opłacać być blisko UM Słubice. Pytanie tylko, czy mieszkańcy dalej chcą pozwalać na to, aby działanie miasta wyglądało w ten sposób i opierało się na takich zasadach. Jak widać, ma to także niekorzystne skutki... Prywatne miasto Słubice...
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.