Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Za nami wielki finał 12. edycji Pub Quizu. Ta kultowa impreza od lat cieszy się w Słubicach ogromnym zainteresowaniem, nie inaczej było podczas decydującego starcia. Zwycięzcą całej edycji zostali starzy / nowi mistrzowie, czyli drużyna Piratów.

Pub Quiz
Piraci byli bezkonkurencyjni i sięgnęli po zwycięstwo

Ostatnia przed świętami odsłona przyniosła rekordową frekwencję. - Sto osób obecnych na finale kolejny raz potwierdziło, że to, co robimy, to jakaś magia. A na każdy quiz średnio przychodziło około 80 osób – opowiada Arkadiusz Tomczyk, ojciec chrzestny (i prowadzący) słubickiego Pub Quizu.

Bieżąca edycja rozpoczęła się w październiku. Przez 13 tygodni, w każdy kolejny czwartek, quizowicze spotykali się w gościnnych murach Klubu Prowincja, by mierzyć się w pojedynkach na wiedzę. – Tym razem królowały pytania dotyczące filmów i muzyki, ale nie brakowało również takich typowo szkolnych, logicznych, a nawet ze świata plotek oraz seksu – wyjaśnia A. Tomczyk. Jak sam mówi, w poszukiwaniu niebanalnych pytań (i odpowiedzi) zaglądał nawet do… ciemnej strefy internetu.

W całej zabawie nie chodzi tylko o to, aby wykazać się jak największą wiedzą. Uczestnicy zgodnie podkreślają, że sam udział przynosi im wiele radości i tak potrzebnego rozluźnienia, szczególnie po trudach dnia. Taki też był finał, na którym nie brakowało tańców, śpiewów, a także latających po sali sucharów, których nie powstydziłby się sam Karol Strasburger.

Tomczyk
Ojciec prowadzący, czyli Arkadiusz Tomczyk

Czyja to zasługa? – Ja tu tylko prowadzę – mówi skromnie A. Tomczyk. – To quizowicze tworzą tę zabawę i dają mi mocnego kopa do dalszego działania. Korzystając z okazji chciałbym im podziękować. A także osobom, które mają duży wpływ na organizację i przebieg quizów: mojej żonie, Sławkowi, całej ekipie Prowincji, Piotrowi T., Statystykowi, tajemniczemu quizowiczowi, Maćkowi z Poznania – wylicza prowadzący.

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, kto wygrał dwunastą edycję Pub Quizu (12. w ogóle, a 6. z kolei rozgrywaną w Prowincji). Pierwsze miejsce zajęli wspomniani „Piraci” z dorobkiem 533 punktów (poprawnych odpowiedzi), drugie miejsce rzutem na taśmę wywalczyła drużyna „Ikarianki i Ikarianie” (517 oczek), a na trzeciej lokacie uplasował się zespół o wdzięcznej nazwie „Unicorns” z dorobkiem 514 punktów.

Czy będą kolejne edycje? To - cytując klasyka - oczywista oczywistość. W przerwie między lepieniem pierogów prowadzący już szykuje kolejne pytania i zachęca, żeby po bieżące informacje zaglądać na stronę internetową Prowincji oraz facebookową grupę Pub Quiz Crew. My także damy wam znać o terminach. A poniżej garść fotek z finałowego spotkania.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.