Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jesień wcale nie musi być szara, brzydka i smutna. Udowadniają to Janusz Duszkiewicz i Tomasz Kochanowski – dwaj leśnicy, którzy nakręcili film przedstawiające przyrodę w naszej okolicy z lotu ptaka. Nagranie bardzo spodobało się internautom.

jesien rzepin

Panowie wrzucili do internetu film, skompilowany z różnych ujęć wykonanych dronem. Posługują się tym narzędziem w codziennej pracy. Jak sami przekonują, spojrzenie z góry daje możliwość lepszego poznania i zrozumienia procesów zachodzących w przyrodzie.

Jego użycie to nie przypadek, bo w 2018 roku, w Nadleśnictwie Rzepin, w którym obaj pracują, utworzono Ośrodek Szkolenia Operatorów Dronów. Drony, traktowane początkowo przez leśników jako gadżety, z czasem stały się nieocenione. Pomagają w prowadzonych badaniach oraz precyzyjnej obserwacji flory i fauny, np. stanu korony drzew.

Leśnicy nie tylko sami kręcą filmy, ale także pokazują innym jak to robić. Biorą też udział w ćwiczeniach. Tak było pod koniec listopada w woj. zachodniopomorskim, gdzie mieli za zadanie prowadzić (za pomocą drona) poszukiwania dzików na terenie, na którym wykryto ASF.

Wspomniany film to nie jedyny materiał, który wyszedł spod ręki leśników. Panowie regularnie publikują swoje filmy i zdjęcia na facebookowym profilu Nadleśnictwa Rzepin, gdzie także polecamy zajrzeć - KLIKNIJ.

Warto dodać, że ich prace są doceniane przez ekspertów. Janusz Duszkiewicz i Tomasz Kochanowski zostali laureatami IX edycji prestiżowego konkursu „Lasy w obiektywach leśników”. Zapraszamy do obejrzenia ich filmów.

Jesień w Nadleśnictwie RzepinPuszcza Rzepińska

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.