Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Protestancki kościół Dom Wolności, podobnie jak w zeszłym roku, organizuje otwartą kolację wigilijną. W ten szczególny wieczór zaprasza wszystkich, którzy nie mają z kim go spędzić: osoby samotne czy też mające problem z alkoholem.

biblia swiatelka

W zeszłym roku na kolację wigilijną w Domu Wolności przyszło kilka osób, a dla jednej z nich był to początek zmiany w życiu – o przysłowiowe 180 stopni. Paweł, który od tal borykał się z uzależnieniem, podjął decyzję o leczeniu.

Dzięki pomocy kościoła trafił na terapię do Chrześcijańskiego Ośrodka Terapii Uzależnień Nowa Nadzieja w Janowicach Wielkich. Jest tam do tej pory, obecnie już jako wolontariusz. A z nałogu wychodzi kilka kolejnych osób, dla których początkiem wychodzenia z problemów była wizyta w Domu Wolności.

Czy podobnie będzie w tym roku? Wspólnota protestancka zaprasza na kolację wigilijną nie tylko osoby uzależnione, ale także samotne, takie, które już nie mają rodziny lub jest ona daleko. I nie chcą w ten dzień być same.

- Będziemy wspólnie cieszyć się z narodzin zbawiciela, przecież właśnie o tym mówią święta Bożego Narodzenia. I tą radością chcemy się dzielić i ją przeżywać – zachęcają organizatorzy.

Wstęp jest wolny.

Termin: 24.12.2019, godz. 16:00. Miejsce: Dom Wolności, ul. Paderewskiego.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.