Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Nie mamy dobrych wiadomości dla autorów petycji w sprawie budowy ścieżki rowerowej przy drodze krajowej nr 31. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała informację, że nie ma w planach tego typu inwestycji.

sciezka rowerowa_2

Przypomnijmy, w październiku w Drzecinie (a potem na terenie całej gminy) ruszyła akcja zbierania podpisów w sprawie budowy wspomnianej ścieżki (ZOBACZ). Wniosek poparło 1200 osób i trafił on na biurko dyrektora regionalnego oddziału GDDKiA Marka Langera (ZOBACZ).

Ten niedawno przesłał odpowiedź, która trafiła także do naszej redakcji. Czytamy w niej, że „w planach GDDKiA nie ma budowy ścieżki rowerowej na przedmiotowym odcinku”. Drogowcy nie wykluczają jednak realizacji takiej inwestycji w przyszłości.

- Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie społeczne, budowa przedmiotowej ścieżki rowerowej zostanie rozważona przy ewentualnej rozbudowie drogi krajowej nr 31 na odcinku od Kostrzyna nad Odrą do Słubic – czytamy w liście. Niestety, na chwilę obecną GDDKiA nie jest w stanie podać terminu realizacji powyższego zadania.

Co dalej w tej sytuacji? M. Langer wskazuje jeszcze jedno ewentualne rozwiązanie. – Należy pamiętać, że w przypadku chęci zaspokojenia potrzeb lokalnych mieszkańców, samorządy mogą wykonać ścieżkę wykorzystując własne środki – wyjaśnia w piśmie.

ZOBACZ PISMO

Czy gminę Słubice stać na taką inwestycję i czy jest szansa w najbliższym czasie na powstanie ścieżki rowerowej przy drodze krajowej nr 31? To pytanie przesłaliśmy do burmistrza Mariusza Olejniczaka, do którego także trafiła petycja. Czekamy na odpowiedź.

Do tematu będzie będziemy wracać.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 cinek88 2019-12-13 00:33
No tak! Bo państwo polskie ma inne wydatki np. w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu za prymitywną instalacje złożoną z płyt i rurek, wydano 370 tys. zł
#2 Jaro252 2019-12-14 20:37
Może gmina sama zbudować ścieżkę rowerową zamiast wieży . Koszt będzie podobny ale bardziej efektywnie wydane społeczne pieniądze . Może nawet nazywać się tak jak ten poeta czy generał . Może jakieś małe referendum w tej dziedzinie .
#3 lbaczynska 2019-12-16 10:43
Jak powstanie nowy wał to pewnie na nim będzie ścieżka. Może warto trochę poczekać.
#4 Wiesław 2019-12-16 11:37
Akurat zasadności tej inwestycji to nie bardzo rozumiem. Nie lepiej postawić na modernizację trasy Drzecin - ul. Sportowa - Słubice? Krócej, bezpieczniej i pewnie taniej. Po co przy drodze.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.