Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Spotkanie wigilijne władz gminy z organizacjami pozarządowymi to już tradycja. Odbyło się także w tym roku. Była to dobra okazja do podziękowań i podsumowań, a także złożenia życzeń jeszcze bardziej udanej współpracy w roku 2020.

NGO swieta_1

11 grudnia, na zaproszenie burmistrza Słubic Mariusz Olejniczaka, do Collegium Polonicum przybyło liczne grono przedstawicieli słubickich fundacji i stowarzyszeń. Burmistrz, witając się z nimi, przyznał, że taka frekwencja mobilizuje do dalszej pracy na rzecz organizacji pozarządowych.

Wspomniał o tym, że na ostatniej sesji, która odbyła się 28 listopada, Rada Miejska uchwaliła program współpracy gminy Słubice z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2020-2023.

- Warto podkreślić, że jest to program obejmujący najbliższe cztery lata. Co roku gmina Słubice przeznaczy na współpracę z organizacjami 700 tys. zł, to jest 2,8 mln zł w cztery lata – powiedział M. Olejniczak. Burmistrz podziękował także społecznikom za kolejny rok społecznej pracy na rzecz lokalnej społeczności, za ich zaangażowanie i poświęcony czas.

NGO swieta_2

Spotkanie wigilijne było również okazją do wzajemnego złożenia sobie życzeń. M. Olejniczak Oprócz tych tradycyjnych, świątecznych, była mowa także o tym, co w przyszłym roku. - Życzę najpierw sobie, ale i państwu, aby nasza współpraca w 2020 roku układała się jeszcze lepiej. Jest teraz dobra, ale życzę, żeby była jeszcze lepsza, żebyśmy zawsze umieli znaleźć kompromis i o wszystkim rozmawiać – podkreślił burmistrz.

Członkowie organizacji podkreślali, że takie spotkania są potrzebne – jest to nie tylko forma podsumowania i docenienia ich całorocznej pracy, ale także okazja do tego, aby porozmawiać o bieżącej działalności i planach na kolejny rok.

A jak będzie on wyglądać? Szczegóły można znaleźć poniżej, we wspominanym w artykule programie uchwalonym przez słubickich radnych.

ZOBACZ PROGRAM WSPÓŁPRACY
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.