Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Gmina Słubice jak co roku organizuje uroczystości upamiętniające rocznicę wybuchu II wojny światowej. Tym razem władze zapraszają w dwa miejsca – na plac Sybiraków w Słubicach oraz na teren byłego obozu pracy w Świecku.

Plac Sybiraków

Pierwsza, bardziej skromna uroczystość odbędzie się 1 września o godz. 12:00. Przy pomniku na placu Sybiraków zostaną złożone kwiaty oraz zapalone znicze.

Dzień później, 2 września, zaplanowano główne obchody. Odbędą się one na terenie obozu pracy w Świecku założonego przez Niemców w trakcie II wojny światowej. W programie uroczystości jest m.in. odczytanie apelu poległych, modlitwa ekumeniczna, salwa honorowa i złożenie kwiatów pod pomnikiem.

Do udziału w uroczystościach organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, szczególnie mieszkańców naszej gminy. Początek o godz. 12:00.

Więcej o historii miejsca, w którym odbędą się obchody, przeczytacie w naszych poprzednich publikacjach, których autorem jest historyk i regionalista Roland Semik.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 mateuszek 2019-08-14 23:19
Tak się zastanawiam jak będzie zorganizowany dojazd uczestników uroczystośi na teren byłego obozu? Skoro wiemy że co poniedziałek droga w kierunku terminala jest zakorkowana w obu kierunkach. Czyżby przez ,,betonowkę"i pod wiaduktem autostradowym, w sumie o połowę bliżej, a że droga dziurawa i wyboista to drobnostka.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.