Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W kolejnym sołectwie mieszkańcy wzięli sprawę w swoje ręce i wysprzątali teren, w którym spędzają wolny czas. Po Kunowicach przyszedł czas na Pławidło.

plawidlo sprzatanie

Pławidło już niebawem wzbogaci się o plac zabaw, który powstanie w ramach funduszu sołeckiego. Zanim jednak ruszy inwestycja, mieszkańcy postanowili wysprzątać teren parku, w którym wszystko ma powstać.

- Będzie tu niebawem plac zabaw i miejsce do spotkań, dlatego uznaliśmy, że najpierw trzeba je uporządkować – wyjaśnia Sylwia Lisiak, wybrana w kwietniu tego roku na funkcję sołtysa. Razem z mieszkańcami kontynuuje misję swojego poprzednika Sławomira Gościka, który zapoczątkował proces zagospodarowywania parku.

Jak informuje Urząd Miejski w Słubicach, we wsi stanie nie tylko nowy plac zabaw. W planach jest jeszcze zrobienie alejki z ławkami i zakup grilla. Powstanie też wiata, które będzie służyć mieszkańcom do organizowania rozmaitych imprez. - Zależy mi na integracji mieszkańców i takie miejsce jest po prostu potrzebne – podkreśla sołtys.

plawidlo sprzatanie_2

10 sierpnia w akcji sprzątania wzięło udział 11 osób. Byłoby jeszcze więcej, ale tego dnia wiele mieszkańców Pławidła pracowało. Ci, którzy się pojawili, mieli pełne ręce roboty. Pozbierali gałęzie, skosili trawę, uporządkowali boisko do siatkówki, usunęli krzaki.

- Ludzie garną się do pomocy i bardzo mnie to cieszy. Dzięki ich zaangażowaniu niebawem będzie można przystąpić do montażu urządzeń dla dzieci – podsumowuje S. Lisiak.

[fot. Nasze Pławidło]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.