Nadodrzański Oddział Straży Granicznej szuka nowych funkcjonariuszy. Służba w tej formacji zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem, w ubiegłych latach o jedno miejsce ubiegało się kilkunastu kandydatów. Jak będzie teraz?
W 2018 roku Nadodrzański Oddział Straży Granicznej planuje przyjęcie 60 nowych osób (w zeszłym roku szeregi oddziału zasiliło 50 nowych funkcjonariuszy).
– Szukamy ludzi młodych, ambitnych, chcących zdobywać nowe doświadczenia. W zamian oferujemy szeroką ofertę szkoleń, możliwość rozwoju osobistego i zawodowego, udział w misjach organizowanych przez Agencję FRONTEX (m.in. w Grecji, Bułgarii oraz we Włoszech) oraz w ramach umów bilateralnych z innymi krajami m.in. w Macedonii – zachęca Rafał Potocki, rzecznik komendanta NoOSG.
Dodaje, że funkcjonariusze nadodrzańskiego oddziału pełnią służbę w trzech województwach: lubuskim, wielkopolskim oraz dolnośląskim. Ważnym na miejsce na mapie działań pograniczników są Słubice oraz Świecko, gdzie nie tylko przebiega najważniejszy szlak komunikacyjny między Polską a Europą Zachodnią, ale działa także Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych.
Jakie warunki musi spełnić osoba, która chce zostać funkcjonariuszem SG? Musi być obywatelem polskim, nie może być karana oraz musi posiadać co najmniej średnie wykształcenie. Ważne, aby była gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie i posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby. A to jest sprawdzane podczas kilkuetapowej procedury, obejmującej m.in. rozmowę kwalifikacyjną, testy psychologiczne, badanie wariografem, a także testy z wiedzy ogólnej i sprawności fizycznej.
Tych, którzy pozytywnie zaliczą wszystkie etapy i zostaną przyjęci, czeka trwające 3,5 miesiąca szkolenie podstawowe, następnie miesięczna praktyka i 3-miesięczne szkolenie podoficerskie. Ilu z nich trafi do Świecka? Nie jest to ściśle określone. Nowi funkcjonariusze będą przyjmowani do poszczególnych placówek w zależności od potrzeb kadrowych.
Szczegóły można znaleźć na stronie: www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl.
Komentarze
"Policja Brandenburska prowadzi ciągłą rekrutację w poszukiwaniu odpowiednich kandydatów do pełnienia służby policyjnej. Posiadane obywatelstwo nie odgrywa żadnego znaczenia. Dzięki Europie bez granic każdy ma dziś możliwość nauki zawodu czy podjęcia studiów w wybranym przez siebie kraju. Rownież policja brandenburska chce dołączyć do tej idei europejskiej i umożliwić Polakom władającym dobrze językiem niemieckim zgłoszenie się i zostanie policjantką lub policjantem w Brandenburgii."
więcej jak 600?,
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.