Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Kolejny akt zupełnie niepotrzebnego wandalizmu na terenie Słubic, a konkretnie ogrodu św. Franciszka przy Katolickim Centrum Studenckim. Ktoś wyciął rosnące tam słoneczniki.

Kwiaty były częścią ogrodu, który został otwarty w czerwcu 2021 (ZOBACZ). Jego inicjatorem był ks. Rafał Mocny z Katolickiego Centrum Studenckiego oraz fundacja Edueko. Teren ten miał w zamyśle służyć odpoczynkowi i refleksji. Był ogólnodostępny i mieszkańcy często korzystali np. ze znajdujących się tutaj ławek czy huśtawki.

Jedną z ozdób ogrodu były słoneczniki. Niestety, komuś za bardzo się spodobały, bo postanowił je… wyciąć. O wandalizmie profil KCS poinformował pierwszy raz 6 lipca.

- Mogły cieszyć wszystkich przechodzących, tymczasem w domu złodzieja pewnie już usychają i będą wyrzucone do kosza – czytamy na stronie.

To jednak nie wszystko, bo kilka dni później kradzież się powtórzyła. - Niestety nasze słoneczniki nadal są kradzione. Żal duszę ściska. Prosimy - przychodźcie do nas i razem cieszmy się ich pięknem – apelują przedstawiciele centrum.

Poniżej zdjęcia udostępnione przez Katolickie Centrum Studenckie.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 piesek123 2023-07-13 15:10
Pewnie Iwan dla Tamary padarił.... :lol:
#2 Alojzystarszy 2023-07-13 20:07
Tamara to po hebrajsku palma, a Iwan to rosyjski Jan- jaką myślą chciał błysnąć piesek 123, gdy pisał ten komentarz? Może niech zajmie się zabawą swoim ogonkiem bo chyba nie wyrósł ze szczenięcych lat...

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.