Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jezioro w Kunowicach

Tegoroczne susze dają się we znaki mieszkańcom i przyrodzie. Niekorzystna pogoda nie oszczędziła niestety akwenu przy ul. Jeziornej w Kunowicach, który praktycznie cały wysechł. Na dnie została niewielka ilość wody.

Poruszające zdjęcia otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników. W miniony weekend on i jego znajomi próbowali ratować ostatnie ryby żyjące w zbiorniku. 

Mieszkańcy martwią się, że zmiany, które zaszły, są nieodwracalne. Zbiornik nie posiada bowiem żadnego naturalnego dopływu.

Oglądając poniższą galerię zdjęć warto porównać dwie ostatnie fotki (ujęcie z pomostu). Jedno zostało zrobione w 2015 roku, drugie przedstawia stan obecny...

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 piesek123 2022-08-08 17:44
Nie jezioro, tylko staw , a może bajoro.. Ponoć jest wykupione czy też dzierżawione.. (nie wiem).. Ogrodzone szczelnie siatką.. Bez dostępu dla mieszkańców Kunowic.. (tylko wybrańcy mogli wejść za płot..) Kto się martwi? Mieszkańcy? Bzdura.. Niech wysycha do końca. I to szybko.. Wylęgarnia robali i komarów..
#2 Lechita 2022-08-08 20:05
Wg państwowych map geoportalu jest to jezioro Zielone. Czy wykupione? Nie wiadomo, jak tak, to skandal. Czy mieszkańcy się martwią? Oczywiście, także Słubic i całego powiatu, że znika kolejny akwen wodny w wyniku zaniedbania (susza ma na to pomniejszy wpływ). Skandalem będzie by wyschło do końca i zamieniło się w betonową patelnię deweloperską, ale Panu wyżej chyba się to podoba, żyć w patelni i w zdychającym środowisku, bo komarki gryzą, komentarz opłacony? Jeśli nie, to po prostu żenujący. Pobliskie jeziora w Kunowicach, jak np. Błędno i Gnilno również są bardzo zaniedbane, może ktoś się za to weźmie w końcu z odpowiednich służb, czy wszystko zdewastujemy i zniszczymy w imię pato-deweloperki?
#3 Kier 2022-08-09 13:13
Jest to ciąg jeziorek, Źródlisk bym się doszukiwał w okolicach stacji benzynowej "Orlen Gnilec". Gnilec-Błędno-Zielone. Woda w tych jeziorach opadła o około 2 metry. Zielone jest już suche. Aby suche zostały dwa pozostałe to już tylko 50-100 cm niższy stan wody. Bez wątpienia główną przyczyną jest susza. Jeśli przyczyną miałby być człowiek, to nasyp kolejowy, który odciął jezioro Gnilec od dwóch pozostałych spowodował by w tym jeziorze piętrzenie wody, a tak nie jest.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.