Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Śmieci

Spacerując wzdłuż wału przy Odrze można natknąć się na dość nieprzyjemny widok – stertę śmieci pełną głównie odpadów budowlanych . I to zaraz przy budynku Collegium Polonicum, jednej z wizytówek Słubic.

Fotkę udostępniła na swojej stronie Gmina Słubice pytając „kto zostawił tutaj taki bałagan".

My również sprawdzimy do kogo należy ten teren i kto odpowiada za takie wysypisko.

---

AKTUALIZACJA

Zapytaliśmy o zalegające śmieci w Collegium Polonicum. Otrzymaliśmy odpowiedź od Ewy Bielewicz-Polakowskiej z działu Public Relations. Treść poniżej.

Teren należy do Collegium Polonicum, ale od czasu rozpoczęcia remontu dużej auli został przekazany do użytku dla wykonawcy, firmie IMAKS 2, która remontuje dużą aulę.  

Remont dużej auli nie został jeszcze ukończony i jest to nadal teren budowy, na który mają wstęp wyłącznie uprawnione do tego osoby. Zgromadzone tam śmieci związane są z remontem auli i należą do wykonawcy. 

Wielokrotnie zwracaliśmy uwagę właścicielowi firmy IMAKS 2 na panujący tam bałagan i nieporządek. Już dwa tygodnie temu firma zobowiązała się uprzątnąć ten teren, ale niestety nie doszło to do skutku. Przede wszystkim dlatego, że prywatne samochody osobowe blokowały dojazd do tego terenu i samochód odbierający odpady nie mógł tam wjechać. Po kolejnych ponagleniach ze strony Collegium Polonicum przedstawiciel firmy IMAKS 2, pan Ireneusz Horyza, zobowiązał się uprzątnąć ten teren do niedzieli, 6 lutego br.

Pragnę podkreślić, że ze strony Collegium Polonicum robimy wszystko, aby doprowadzić ten teren do porządku i podejmujemy wszystkie możliwe działania, by teren został jak najszybciej uprzątnięty. 

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Zibowski 2022-02-03 17:16
Słowa,słowa,słowa. Wszyscy się starają a efekt widać na zdjęciu. To śmietnisko zalega tam od dawna.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.