Wiele informacji na temat historii Słubic skrywa się w prywatnych archiwach - piwnicach, strychach i szufladach. Chodzi m.in. o albumy rodzinne słubickich rodzin. Zapraszam do obejrzenia starych fotografii z rodzinnych zbiorów Joanny Kapińskiej i Karola Duera.
Kto odgadnie, gdzie wykonano zdjęcia nr 8 i 9?
Z albumu rodzinnego Joanny Kapińskiej
Zdjęcie nr 1. Skrzyżowanie ul. Mickiewicza i ul. Jedności Robotniczej. Okolice dzisiejszej apteki i salonu odzieżowego naprzeciwko kina „Piast”. W głębi widać narożną kamienicę przy ul. Jedności Robotniczej 8.
Zdjęcie nr 2. Restauracja „Odra” przy Placu Przyjaźni 3, jeszcze z reklamą zewnętrzną typu neon szczególnie popularną w epoce PRL.
Zdjęcie nr 3. Szpital przy ul. Nadodrzańskiej, wówczas ul. Wilhelma Piecka.
Zdjęcie nr 4. Tyły ul. Żeromskiego, gdzie istniało wiele działek i ogródków.
Z albumu rodzinnego Karola Duera
Zdjęcie nr 5. Widok na ul. Nadodrzańską, wówczas ul. Wilhelma Piecka, w kierunku północnym. Od lewej widać zachodnią fasadę domu przy ul. Jedności Robotniczej 1 oraz kamienice przy ul. Nadodrzańskiej 1 i 2.
Zdjęcie nr 6. Postój taksówek w okolicach mostu na Odrze.
Zdjęcie nr 7. Widok z wału przeciwpowodziowego przy ul. 1 Maja. W głębi dostrzec można kamienicę przy ul. Jedności Robotniczej oraz nieistniejący już Bar „Rondo”, w miejscu którego powstał później budynek główny Collegium Polonicum.
Zdjęcie nr 8. Jeden z postojów taxi w Słubicach okresu transformacji ustrojowej. Na podstawie starych fotografii można zauważyć dominację marek, tj. Fiat, Polonez i Mercedes.
Zdjęcie nr 9. Jeden z parkingów na terenie Słubic. Kto odgadnie, gdzie znajduje się ukazane poniżej miejsce?
Za udostępnienie powyższych zdjęć dziękuję Joannie Kapińskiej i Karolowi Duerowi, a jednocześnie zapraszam również innych do dzielenia się własnymi zdjęciami lub wspomnieniami na łamach działu „Słubice wczoraj i dziś”!
Komentarze
Zdjęcie nr 9 wykonane jest prawie w tym samym miejscu z tym, że z innego ujęcia - od strony ul.
1 Maja na skrzyżowanie ulic Sportowej i Folwarcznej - po lewej stronie, na wprost łąka w kierunku byłego PGR Czerwone lekko w prawo również w głębi widoczny tymczasowy bazar który został przeniesiony z ulic miasta.
Zdjęcie nr 7 przywołało wspomnienia o niedzielnej wyprawie na galaretkę w "BARZE RONDO".
Kiedyś,kiedyś była tam typowa dla tamtych czasów kawiarnia i chyba nazywała się "IRENA"zanim została "BAREM RONDO"Ależ ,to były czasy!!Kto dzisiaj chodzi na galaretkę po niedzielnym spacerze?dziękuję za zdjęcia z tamtych chwil i urok tamtych chwil:)
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.