Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego otrzymaliśmy informację dotyczącą wyjaśnienia szczegółów tekstu o wiadukcie znajdującym się obok słubickiego OSiR-u. Autor tekstu Roland Semik zawarł w nim nieprawdziwe informacje, w związku z czym publikujemy poniższe sprostowanie, nadesłane przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Słubicach.

"Powiatowy Inspektor nadzoru Budowlanego w Słubicach nie wydał decyzji nakazującej rozbiórkę wiaduktu (kładki pieszej) przy ul. Sportowej w Słubicach. Faktem jest, że prowadzone jest postępowanie administracyjne w sprawie nieodpowiedniego stanu tehcnicznego w/w wiaduktu. Z przedłożonych ekspertyz technicznych wynika m.in., że należy "zaprojektować i wykonać remont kładki". Dodatkowo wyjaśniam, że Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowalnego może wydać nakaz rozbiórki, tylko w sytuacji gdy właściciel, tj. w tym przypadku Gmina Słubice lub zarządca obiektu - OSiR w Słubicach, podczas przeprowadzonej rozprawy administracyjnej, nie wyrazi woli remontu lub odbudowy. Mówiąc prościej, jeżeli Gmina Słubice będzie chciała zachować obiekt i przeprowadzi wymagane remonty, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Słubicach nie będzie miał podstaw do wydania nakazu rozbiórki."

Jednoczesnie informujemy, ze wspomiany tekst został zmieniony i usunięto z niego nieprawdziwe sformułowania.

Link do artykułu:
www.slubice24.pl/poznaj-slubice/slubice-wczoraj-i-dzis/1991-wiadukt-ogela-i-inicjatywa-obywatelska-obrony-przed-jego-rozbiorka
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.