Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zadaj pytanie kandydatom na burmistrza Słubic

Zapraszamy na finał akcji, w której zachęcaliśmy mieszkańców Słubic do przesyłania pytań kandydatom na stanowisko burmistrza (ZOBACZ). Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem (ZOBACZ), na naszą redakcyjną skrzynkę, telefon i kanały w mediach społecznościowych trafiło ponad 100 zgłoszeń.

Ze wszystkich nadesłanych pytań wybraliśmy 30 pytań ogólnych, które trafiły do wszystkich kandydatów, oraz po 2 indywidualne skierowane do konkretnego kandydata.

Aby zachować pewną spójność, pytania – w stosunku do oryginałów – są przez nas przeredagowane pod względem językowym, uściślone, skrócone lub stanowią połączenie podobnych pytań od różnych osób.

Odpowiedzi od kandydatów nie były w żaden sposób zmieniane, korygowane ani edytowane, są w 100% oryginalne, czyli takie, jakie nadesłali kandydaci.

Pierwotnie, pierwsza część odpowiedzi na pytania (15) miała ukazać się jeszcze przed Wielkanocą, a druga część (kolejne 15) już po debacie w telewizji HTS. Zgodnie z ustaleniami (kontaktowaliśmy się z każdym z kandydatów oraz z ich przedstawicielami) sztaby wyborcze miały przesłać odpowiedzi do 30 marca.

Z tego terminu wywiązały się jedynie Marzena Słodownik oraz Sylwia Szary, za co dziękujemy. Mariusz Olejniczak przesłał odpowiedzi 2 kwietnia (tuż przed debatą), a Ryszard Pawlukowski, który jako jedyny nie pojawił się na debacie, przekazał naszej redakcji, że nie będzie odpowiadał na pytania. Przekaże za to ogólne oświadczenie, w którym zawrze najważniejsze założenia swojego programu (wciąż czekamy na jego przesłanie).

Z tych powodów zdecydowaliśmy, że całość materiału ukaże się już po debacie.

Akcja z pytaniami do kandydatów stanowi formę uzupełnienia debaty telewizyjnej na żywo organizowanej przez telewizję HTS Słubice we współpracy z portalem Słubice24.pl. Zapis wideo z debaty znajdziecie TUTAJ.

Wszystkie pytania i odpowiedzi kandydatów zamieściliśmy na naszym FORUM w dziale „Polityka”. Zapraszamy do lektury. Link poniżej.

Kandydaci na burmistrza Słubic 2024 – pytania i odpowiedzi

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 SMJJ 2024-04-03 15:26
Czyli daqlej nie wiemy jak zrobić porządek z blokadami ulic, czy jak zmusić Straż Miejską, żeby wzięła sie do pracy na rzecz utrzymania porządku w mieście przez całą dobę dla dobra mieszkańców a nie w imę czyszczenia ich portfeli.
#2 Tomi70 2024-04-03 21:14
SMJJ. NIestety nie wiemy i się nie dowiemy. To bardzo niewygodne tematy i najwyrażniej zostaną zamiecione pod dywan. Podobnie jak sprawa obwodnicy (w moim przekonaniu najważniejsza). Kompletna cisza-i tak już pozostanie
#3 Redakcja Słubice24.pl 2024-04-03 21:22
@Tomi70
Co masz na myśli pisząc "kompletna cisza"?

Te pytania zostały przecież zadane wszystkim kandydatom i odpowiedzi na nie znajdziesz pod poniższymi linkami. Oczywiście nie do nas należy ocena jakości czy też wartości merytorycznej tych odpowiedzi, to zawsze zostawiamy wam, czyli naszym czytelnikom.

OBWODNICA
slubice24.pl/forum/14-Polityka/35967-pytania-i-odpowiedzi-kandydaci-na-burmistrza-slubic-2024#37199

STRAŻ MIEJSKA
slubice24.pl/forum/14-Polityka/35967-pytania-i-odpowiedzi-kandydaci-na-burmistrza-slubic-2024#37212
#4 Tomi70 2024-04-03 21:57
Odnośnie moich słów ,,kompletna cisza,, -to taka mała dygresja z mojej strony.Owszem padły deklaracje w sprawie obwodnicy, a także dalszej działalności straży miejskiej. Tyle że te czy inne słowa słyszę już od bardzo wielu lat-,zawsze tak się dzieje przed wyborami. Lecz pózniej wszystko wraca do poprzedniego stanu. Bardzo bym chciał wierzyć, że tym razem będzie inaczej. Pożyjemy- zobaczymy.Proszę więc nie łapcie mnie tutaj za słowa. Pozdrawiam
#5 Redakcja Słubice24.pl 2024-04-03 22:10
@Tom70

Dzięki za wyjaśnienie, po prostu chcieliśmy wiedzieć co masz na myśli. Bo o szeroko pojętym temacie obwodnicy i wszystkim co z tym związane, było pisane i mówione na naszych łamach dziesiątki, jeśli nie setki razy. My też, tak jak i wszyscy mieszkańcy, czekamy na rozwiązanie tego problemu.

Pozdrawiamy!
#6 mateuszek 2024-04-04 11:11
Najgłupsze pytanie dla obecnie urzędującego Burmistrza, zadała jedna z kontrkandydatek a mianowicie: kogo zwolni, z kim nie podpisze, nie przedłuży umów dzierżawy. Pytanie to było poniżej godności Pana Burmistrza.
#7 Lulicz 2024-04-05 16:21
DEBATA? To nie była debata. O debacie można mówić, gdy kandydaci zadają sobie nawzajem pytania i mogą odnieść się do udzielonych odpowiedzi, dopytać, domagać się wyczerpującej odpowiedzi, konkretów... a to co widzieliśmy to jakieś towarzyskie spotkanie przy kawce i rozmowy o pogodzie. Myślę, ze nie mogło być inaczej, bo gdyby kogoś za mocno przyciśnięto ( a najmocniej można było przycisnąć obecnego Burmistrza), to mogłoby być jak w Shreku, jeszcze mógłby zamknąć się w sobie :D

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.