Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Polonia Słubice może liczyć na wsparcie swoich kibiców

Za nami 13. kolejka piłkarskiej IV ligi, a w nim spotkanie na szczycie między Polonią Słubice a Lubuszaninem Drezdenko. W pojedynku z liderem rozgrywek „Duma pogranicza” wywalczyła remis.

Mecz odbył się 21 października w Słubicach. Jego stawką był fotel lider IV ligi, który od początku rozgrywek okupuje Lubuszanin. Polonia w przypadku zwycięstwa mogła wskoczyć na pierwsze miejsce, tak się jednak nie stało.

Mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów, a obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie zwycięskiego gola. Dla gości bramkę zdobył w 18 min. Marcin Napierała, natomiast wyrównanie dla Polonii padło po strzale Rafała Gronostaja w 53 min.

Remis w Słubicach wykorzystała Ilanka Rzepin, który dzięki zwycięstwu zrównała się z Polonią punktami. Obie drużyny mają ich po 29 i tracą do ekipy z Drezdenka trzy oczka.

IV Liga Lubuska – TABELA / WYNIKI

Warto odnotować, że mecz miał wyjątkową oprawę, o którą ponownie zadbała „Młoda Polonia”. Kibice tym razem usadowili się pod zabytkowymi arkadami i stamtąd zagrzewali do walki piłkarzy. Frekwencja dopisała także na głównej trybunie. Jak powiedział trener Andrzej Wypych, na meczu było około 400 widzów, którzy obejrzeli dobre widowisko, a przede wszystkim ambitną postawę swoich ulubieńców.

A warto podkreślać, że na boisku grają przede wszystkim tzw. „swoi” piłkarze, czyli wychowankowie klubu i zawodnicy z naszej okolicy. Z ich postawy cieszą się nie tylko kibice, ale także zarząd klubu.

- Wszyscy ciężko na te wyniki pracują i należy pamiętać, że nie zawsze będziemy wszystko wygrywać. Budżet, który posiadamy, nie pozwala nam na pozyskanie szerszej kadry. Chłopcy robią co mogą i chwała im za to. Dziękujemy też kibicom, którzy tak licznie nas wspomagają, co przekłada się na poprawę kondycji finansowej klubu. Pamiętajmy o naszych coraz liczniejszych sponsorach bez których klub już by nie funkcjonował. Pracujemy dalej i dążymy do upragnionego celu. Podziękowania dla zarządu SOSiR za dofinansowanie oświetlenia bocznego boiska treningowego, co pozwoli nam trenować na naturalnej murawie – powiedział po spotkaniu Marek Sławuta, wiceprezes Polonii.

Poniżej fotorelacja ze spotkania.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.