Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Reprezentacja Lubusza Słubice powalczy o medale mistrzostw Polski U16

Już w ten weekend na obiektach Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się mistrzostwa Polski U16 w lekkiej atletyce. W stawce startujących nie zabraknie zawodników Lubusza Słubice.

Więcej o samej imprezie pisaliśmy TUTAJ. Dzisiaj chcemy się przyjrzeć tym, którzy będą reprezentować nasze miasto w walce o medale mistrzostw Polski.

W dwunastoosobowej grupie najwięcej jest przedstawicieli konkurencji rzutowych. Wśród nich spore szanse na podium ma dyskobol Dawid Kujawa, który aktualnie jest trzeci w ogólnopolskim rankingu. - O niespodziankę mogą też pokusić się Maja Walczak i Julia Santa, również rzucające dyskiem, które aktualnie plasują się na 5 i 8 pozycji. Wszyscy zapowiadają walkę – opowiada trener miotaczy Łukasz Horoszkiewicz.

Słubickie akcenty będziemy mieli także w biegach. Trener Piotr Kiedrowicz przygotował do startu w mistrzostwach trzy zawodniczki – Zuzanna Smolińska i Lena Drozdowska wystartują na 1000 metrów, a Iga Mizerska na 2000 metrów. - Dziewczyny są ambitne i liczymy, że pokażą się z dobrej strony i powalczą o życiówki, które, w zależności od biegów rywalek, mogą dać wysokie miejsca - zapowiada szkoleniowiec.

Naszą drużynę uzupełnia jedyna przedstawicielka sprintów – Nina Sejnik. Podopieczna trenera Jacka Grześkowiaka wystartuje w biegu na 80 przez płotki.

Zapraszamy oczywiście do przyjścia na stadion przy ul. Sportowej i kibicowania naszym zawodnikom na żywo. Impreza odbędzie się w dniach 23-24 września. Szczegółowy program minutowy i dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.sosirslubice.pl/pzla.

Skład Lubusza Słubice na mistrzostwa Polski U16

 • Dawid Kujawa – dysk, kula
 • Antoni Horoszkiewicz - dysk
 • Marcel Bieniek - oszczep
 • Maja Walczak dysk, kula
 • Julia Santa - dysk
 • Sebastian Śmich - oszczep
 • Aleksander Bojarski - dysk
 • Gabriela Polechońska - dysk
 • Zuzanna Smolińska – bieg na 1000 m
 • Lena Drozdowska – bieg na 1000 m
 • Iga Mizerska – bieg na 2000 m
 • Nina Sejnik – bieg na 80 m ppł
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.