Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
PZLA Mistrzostwa Polski U16

W najbliższy weekend Słubic już po raz piąty  w historii będą gospodarzem najważniejszej imprezy lekkoatletycznej sezonu dla młodych sportowców – Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego. Zawody są jednocześnie mistrzostwami Polski w kategorii U16.

Słubice były gospodarzem memoriału już czterokrotnie - w 2003, 2007, 2012 oraz 2016 roku. W tym roku najlepsi młodzi lekkoatleci z całej Polski przyjadą do naszego miasta w dniach 23-24 września. Areną zmagań będzie oczywiście zabytkowy stadion Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słubicach.

- Czuję ogromną radość z powodu tego, że nasze miasto zostało gospodarzem lekkoatletycznych mistrzostw Polski U16. Życzę wszystkim uczestnikom mistrzostw, żeby to, co robią, robili sercem. Wtedy, niezależnie od wyniku, będą zwycięzcami, ponieważ sport zawsze buduje wewnętrzne wartości – mówi burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak.

Impreza odbywa się pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, a honorowym ambasadorem zawodów został Paweł Czapiewski - halowy mistrz Europy, rekordzista Polski w biegu na 800 metrów, były zawodnik Lubusza Słubice.

Na słubickim stadionie zobaczymy jego następców. Lubusz wystawił liczną, bo aż 12-osobową reprezentację. Kilkoro zawodników ma nawet szanse medalowe. Więcej o tej grupie uzdolnionej młodzieży napiszemy w osobnej publikacji.

Zmagania na rzutni, skoczni i bieżni potrwają dwa dni, praktycznie od rana do wieczora. Uroczyste otwarcie z udziałem lokalnych władz, przedstawicieli PZLA oraz zaproszonych gości odbędzie się 23 września o godz. 13:45.

Po szczegółowy program minutowy zachęcamy do zajrzenia na oficjalną stronę zawodów, gdzie można także znaleźć komplet aktualnych informacji – www.sosirslubice.pl/pzla.

Zapraszamy wszystkich do przyjścia na stadion i kibicowania. Wstęp jest bezpłatny.

Portal Słubice24.pl jest jednym z patronów medialnych wydarzenia. Na naszej stronie będziemy relacjonować przebieg mistrzostw.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.