Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Krajowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych, czyli popularne LZS-y, to ważna organizacja na sportowej mapie Polski. Od niedawna mamy w jej władzach swojego reprezentanta – Ryszard Chustecki został członkiem Rady Głównej LZS i powierzono mu funkcję sekretarza zarządu.

Ryszard Chustecki od lat związany jest ze sportem, głównie lekkoatletyką. Obecnie jest dyrektorem ds. sportu w Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji, ale przede wszystkim jest aktualnym prezesem Lubusza Słubice, klubu, który od samego początku istnienia należy właśnie do zrzeszenia LZS.

Jeszcze w październiku tego roku, podczas zjazdu lubuskiego zrzeszenia LZS, R. Chustecki został jednogłośnie wybrany kandydatem do rady głównej. Następnie 27 listopada, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, odbył się zjazd krajowy. Nowym przewodniczącym Rady Głównej Krajowego Zrzeszenia LZS wybrano Mieczysława Baszko, posła i trenera słynnego cyklu „Piłkarska kadra czeka”.

Kilkanaście dni później w Uniejowie nastąpiło ukonstytuowanie się rady. – Na tym spotkaniu nowy przewodniczący zaproponował moją osobę do pełnienia funkcji sekretarza zarządu. Z wielką przyjemnością podjąłem się tej ważnej funkcji – opowiada naszej redakcji prezes Lubusza.

W skład rady głównej wchodzi obecnie 16 osób, działaczy sportowych z całej Polski, przedstawicieli każdego z województw. W ośmioosobowym zarządzie słubiczanin pełni funkcję sekretarza.

R. Chustecki już zapowiada, że najbliższe miesiące będą pracowite. – Czeka nas wielkie wyzwanie, czyli XXV Ogólnopolskie Igrzyska LZS, które będziemy organizować w sierpniu w Słubicach. Możemy je dobrze przygotować tylko razem. Dziękuję wszystkim, którzy mi zaufali, szczególnie członkom lubuskiego LZS. Prosząc o dalszą współpracę życzę wszystkim wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku – podsumowuje.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.