Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Lekkoatletyka

Lekkoatleci Lubusza Słubice mają za sobą kolejny udany występ, tym razem w Toruniu na Halowej Olimpiadzie Młodzieży „Lekkoatletyka dla każdego”. W stawce naszych reprezentantów najlepiej spisała się 9-letnia Amelia Marciniak, która uzyskała najlepszy czas w historii polskiej lekkoatletyki na dystansie 300 metrów w swojej kategorii wiekowej.

Hala sportowa „Arena”, która regularnie gości najlepszych lekkoatletów świata, tym razem była świadkiem walki o medale następców polskich olimpijczyków. 21 listopada do rywalizacji przystąpiło prawie sześciuset młodych lekkoatletów z całej Polski. Każde z województw wystawiło 36-osobowe reprezentacje. W lubuskiej drużynie było aż siedmioro słubiczan, a jednym z czterech trenerów kadry naszego województwa został szkoleniowiec Lubusza Piotr Kiedrowicz.

W tej stawce najefektowniejszy występ zanotowała Amelia Marciniak. Na dystansie 300 metrów uzyskała czas 48,69. To nie tylko poprawiony o 2 sekundy dotychczasowy rekord życiowy, ale najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki w kategorii wiekowej U10 (w dziecięcych kategoriach nie notuje się oficjalnych rekordów Polski, a tylko tzw. najlepsze wyniki). Warto przy okazji wspomnieć, że w tym roku podopieczna trenera Kiedrowicza jest posiadaczką najlepszych wyników w Polsce aż w sześciu konkurencjach.

A jak wypadli pozostali zawodnicy Lubusza Słubice? Wiele emocji dostarczył kibicom bieg przez płotki. Ninie Sejnik (trener Jacek Grześkowiak) zabrakło tylko 0,05 sek. do medalu. Była czwarta, ale w eliminacjach i finale ustanowiła rekordy życiowe: 10,13 i 10,03.

Siódme miejsce i rekord życiowy na 300 m (49,39) przywiózł specjalista od średnich dystansów Brian Pelc. O tę samą lokatę pokusiła się sztafeta 4 x 200 m z udziałem wspomnianych A. Marciniak i B. Pelca. Bliska rekordu życiowego na 60 m była Amelia Piróg. Uzyskała czas 8,81, co dało jej 23 miejsce.

Nieco słabiej pobiegły tym razem specjalistki od średnich dystansów, bohaterki niedawnych mistrzostw w biegach przełajowych. W rywalizacji na dystansie 600 m zaprezentowały się: Zuzanna Smolińska 1:51,16 (18 m), Iga Mizerska 1:58,23 (33 m) oraz Klarysa Baca Chomicz 1:59,03 (35 m).

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.