Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kolarze

Za nami zawody Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. 19 grudnia do Słubic zjechali się najlepsi przełajowcy z całego kraju. Jak było? O tym w naszym materiale. 

Ogólnopolski Wyścig w Kolarstwie Przełajowym o Puchar Burmistrza Słubic przyciągnął na start dokładnie 217 osób, które rywalizowały w kategoriach podzielonych wg stopnia zaawansowania i wieku – od żaków po mastersów.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, który był organizatorem wydarzenia przygotował liczącą 2,8 km trasę w parku za stadionem (z finiszem na słynnej brukowej górce przy cmentarzu), dzięki czemu kibice mogli wygodnie śledzić poszczególne wyścigi.

Za jej przygotowanie osobiście odpowiadał prezes SOSiR Krzysztof Murdza, który sam przecież jest byłym kolarzem. – To doświadczenie dużo pomogło. Udało się nam wspólnie z dyrektorem wyścigu Piotrem Zaliszem przygotować trasę, która odpowiada wymaganiom imprez rangi nawet Pucharu Świata – opowiada z dumą. Dobre przygotowanie trasy podkreślali także ze metą sami zawodnicy, nie ukrywając jednak, że poziom trudności był dość wysoki.

Z powrotu zawodów tej rangi do Słubic ucieszył się burmistrz Mariusz Olejniczak. – Kibicowałem temu przedsięwzięciu od samego początku, gdy SOSiR kilka miesięcy temu rozpoczął przygotowania. Chciałbym, aby była to cykliczna imprezy, ponieważ mamy ku temu doskonałe warunki – zapowiada.

Burmistrz i prezes liczą, że gdy dobra opinia o imprezie rozejdzie się w środowisku kolarskim, to za rok liczba uczestników może być nawet dwukrotnie większa. Tym bardziej, że rywalizacja przełajowa zaczyna wracać do łask i jak podkreślają sami zawodnicy, jest dobrą formą przygotowania do letniego sezonu.

Portal Słubice24 był patronem medialnym imprezy. Wybraliśmy się na trasę z naszym redakcyjnym obiektywem. Poniżej fotorelacja.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.