Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Spotkanie z mistrzem

W Słubicach ruszył cykl „Spotkanie z mistrzem”, którego patronem jest Polski Związek Tenisa Stołowego. Do naszego miasta przyjechali medaliści mistrzostw świata i Europy, którzy zaprezentowali młodym słubiczanom tajniki tenisa stołowego.

Impreza odbyła się 19 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Słubicach w niedawno wybudowanej hali sportowej.

Uczniom SP2 zaprezentowali się: 15-letni Alan Kulczycki, brązowy medalista mistrzostw świata i Europy, mistrz Polski kadetów, oraz 11-letnia Vanessa Kulczycka, mistrzyni Europy do lat 10 i mistrzyni kraju w kat. żaczek, aktualnie również nr 1 w Polsce w kat. młodziczek.

O tym, na czym polega gra w popularnego „ping-ponga”, wyjaśniał słuchaczom trener Szymon Kulczycki, który poprowadził cały pokaz. A konferansjerem imprezy był sam dr Ryszard Kulczycki, prezes Lubuskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.

W trakcie spotkania dzieci mogły zmierzyć się przy tenisowym stole z zaproszonymi zawodnikami. Była też okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Współorganizatorem spotkania był klub STS Wulmar Słubice, który dopiero co rozpoczął zmagania w II lidze (ZOBACZ). Członkowie klubu organizują też zajęcia sportowe dla dzieci, które chciałaby stawiać pierwsze kroki w tej dyscyplinie sportu. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

A wtorkowe wydarzenie to kolejny krok w popularyzacji tenisa stołowego w Słubicach. – Wzięło w nim udział ponad 120 dzieci z najmłodszych klas, to bardzo budujące – cieszy się Mieczysław Marciniak, jeden z pomysłodawców całego przedsięwzięcia.

To było pierwsze „Spotkanie z mistrzem” w Słubicach, ale nie ostatnie. Jak zapowiada M. Marciniak, podobne wydarzenia będą organizowane również w innych szkołach.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.