Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
STS Wulmar Słubice

Tenis stołowy ma się w Słubicach coraz lepiej. STS Wulmar Słubice, który w poprzednich sezonach sukcesywnie piął się w górę po ligowych szczeblach, rozpoczął właśnie rozgrywki II ligi. Na inaugurację zanotował sensacyjne zwycięstwo z MLKS Victoria Jelcz-Laskowice.

Mecz odbył się 10 października na wyjeździe. Choć dla słubiczan to był debiut w II lidze, nie zjadła ich trema i po pasjonującym pojedynku pokonali gospodarzy 6:4. Do zwycięstwa poprowadził ich kapitan Marek Szuplak.

Transmisję na żywo ze spotkania udostępnił na swoim profilu w mediach społecznościowych prezes klubu Mieczysław Marciniak. Reakcje kibiców były entuzjastyczne, po ostatnim pojedynku posypały się gratulacje.

- Dziękujemy za te wspaniałe słowa wsparcia, na pewno się przydadzą w trudnych chwilach. Uważam również, że trzeba walczyć i wierzyć w siebie. Przykład tego meczu pokazuje naszą determinację i wolę walki, za którą serdecznie dziękuję zawodnikom – mówił po spotkaniu M. Marciniak.

Kadrę klubu tworzy obecnie 11 zawodników. Są to Michał Bartoszewski, Ireneusz Donigiewicz, Jakub Dziwosz, Dawid Kozłowski, Michał Kubiński, Krzysztof Lubin, Przemysław Łowiecki, Ireneusz Polak, Mirosław Rogowski, Marek Szuplak i Marcin Zawadzki. Część z nich występuje również w IV lidze jako STS Wulmar II.

Pierwsze spotkanie przed własną publicznością słubiczanie zagrają 23 października o godz. 17:00. Ich rywalem będzie LZS TS Zaręba. Spotkanie odbędzie się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach. Zapraszamy do kibicowania.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.