Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Sala gimnastyczna

Słubiccy policjanci organizują otwarte spotkanie dla osób zainteresowanych wstąpieniem do służby. Ważnym elementem rekrutacji jest sprawność fizyczna. Mundurowi zapraszają do sprawdzenia swoich sił na specjalnie przygotowanym torze przeszkód.

- W takich ćwiczeniach może wziąć udział każdy, kto chciałby wstąpić w nasze szeregi – zachęca Magdalena Jankowski, rzecznik słubickiej policji. Zajęcia odbędą się 21 października w godz. 18-20 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach.

Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznać się z poszczególnymi etapami procesu rekrutacyjnego. A pod okiem policyjnego instruktora będzie również okazja do sprawdzenia się na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Instruktor zademonstruje prawidłowe wykonanie zadania i wytłumaczy, jak pokonać poszczególne przeszkody w możliwie jak najkrótszym czasie.

Aby zostać policjantem, należy przejść pozytywnie całą procedurę rekrutacyjną, która składa się z testu wiedzy, sprawdzianu sprawności fizycznej, testu psychologicznego i rozmowy kwalifikacyjnej. Ponadto każdy z kandydatów musi wykonać badania lekarskie i przedstawić zaświadczenie o braku przeciwwskazań do służby w policji.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.