Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Piłka ręczna

Na ten moment kibice szczypiorniaka ze Słubic czekali całe lato. Do Słubic wracają rozgrywki ligowe w piłkę ręczną. W tym roku Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Słubice wystawił dwie drużyny. Znamy już terminach pierwszych spotkań.

Lubuska Liga Młodziczek

Jako pierwsze na parkiet wybiegną młodziczki UKS-u (rocznik 2007 i młodsze). 20 października zagrają u siebie pierwszy mecz w ramach Lubuskiej Ligi Młodziczek. Ich rywalem na początek sezonu będzie Sparta Gubin, jeden z faworytów tegorocznych rozgrywek. Początek spotkania o godz. 17:30, oczywiście w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach.

Towarzysko we Frankfurcie

Dwa dni później, bo 22 października, młodsza i starsza drużyna uda się do Frankfurtu na turniej towarzyski organizowany przez HSV Frankfurt Oder. Jak zapowiada trener Jerzy Grabowski, będzie to dobra okazja do sprawdzenia formy wszystkich zawodniczek i trenowanych wariantów taktycznych. Mecz zaplanowano o godz. 17:00.

Lubuska Liga Dziewcząt

Z kolei 24 października odbędzie się pierwszy turniej w ramach Lubuskiej Ligi Dziewcząt (rocznik 2009 i młodsze). Ta liga gra właśnie systemem turniejowym (łącznie będzie ich cztery), a gospodarzem pierwszego z nich będzie Gubin. Słubiczanki zmierzą się właśnie z miejscową Spartą, Liderem Świebodzin i Zorzą Kowalów.

Lubuska Olimpiada Młodzieży

Niezależnie od rozgrywek ligowych, cały czas trwają rozgrywki szkolne w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach (składającej się w głównej mierze z zawodniczek UKS) wygrała już etap powiatowy, a 25 października weźmie udział w turnieju półfinałowym. Początek zmagań o godz. 10:00, również w hali SP1.

---

Bieżące doniesienia o poczynaniach UKS Jedynka Słubice można śledzić na oficjalnym profilu klubowym - www.facebook.com/UKSJedynkaSlubice. Jak co roku informacje o wynikach i turniejach będzie również prezentować na łamach portalu Słubice24.

 

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.