Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Basen

Wracamy do tematu remontu basenu przy Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji.  W marcu pisaliśmy o odbywających się tam odwiertach i ekspertyzach. Dziś wiemy już, że obiekt jest w złym stanie technicznym i wymaga remontu.

Przypomnijmy, otwarty basen przy ul. Sportowej to jedyny tego typu obiekt w naszej okolicy. Jest wpisany do rejestru zabytków i pamięta jeszcze czasy przedwojenne. Stanowi integralną część Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przez wiele lat służył mieszkańcom i gościom podczas letnich upałów. Jednak ostatnimi czasy jego stan techniczny znacznie się pogorszył.

W pierwszej połowie marca firma zatrudniona przez gospodarza obiektu dokonała ekspertyzy – wykonane zostały odwierty oraz pobrane próbki materiałowe. - Wszystko po to, aby odpowiednio przygotować się do remontu basenu, który chcemy przeprowadzić – mówił wtedy naszej redakcji Krzysztof Murdza, prezes ośrodka (ZOBACZ).

Informację o zakończeniu badań podłoża basenu przekazała dzisiaj gmina Słubice. Wg cytowanych w komunikacie słów K. Murdzy, stan basenu jest bardzo zły, co na chwilę obecną uniemożliwia jego otwarcie. Dlatego prezes przekonuje, że potrzebny jest pilny remont.

Kiedy dokładnie i ile miałby kosztować? Tego na razie nie wiadomo, bo obecnie trwa sporządzanie kosztorysu. Prezes zapewnia jednak, że jeszcze w tym roku chciałby rozpocząć pierwszy etap remontu basenu, jest już nawet wstępna zgoda Lubuskiego Konserwatora Zabytków. - Myślę, że najpóźniej w lipcu będziemy mogli rozpocząć prace - poinformował.

Lipiec to właśnie miesiąc, w którym słubicki basen jest zazwyczaj otwierany i zaczynają korzystać z niego mieszkańcy. Wygląda więc na to, że w tym roku z powodu remontu będzie nieczynny. Na jak długo? Tego na razie nie wiadomo, czekamy na oficjalne potwierdzenie. Do tematu remontu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.