Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Lekkoatletyka

Po zimowej przerwie na stadiony wracają lekkoatleci. W najbliższy weekend Słubice będą gospodarzem pierwszych w tym roku zawodów – odbędzie się u nas mityng kwalifikacyjny oraz I runda Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski.

W dniach 8-9 maja do Słubic zjadą najlepsi niepełnosprawni sportowcy z całej Polski, którzy na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będą walczyć o minima kwalifikacyjne do igrzysk paraolimpijskich w biegach, skokach i rzutach.

Gospodarzem imprezy będzie Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, a rywalizacja - tradycyjnie już - będzie odbywać się z podziałem na odpowiednie kategorie, w zależności do stopnia niepełnosprawności.

Zawody rozpoczną się w sobotę już o godz. 9:00 od rzutu dyskiem, ale oficjalne otwarcie z udziałem zaproszonych gości zaplanowano o godz. 13:30. Drugiego dnia lekkoatleci wrócą na stadion o godz. 10:00, a oficjalne zakończenie i podsumowanie przewidziano około godz. 13:00.

To jednak nie wszystko, bo niemal od razu rozpocznie się kolejna impreza lekkoatletyczna – mityng kwalifikacyjny, w którym wezmą udział pełnosprawni sportowcy, w tym liczne grono zawodników Lubusza Słubice. Nasi lekkoatleci będą walczyć o minima uprawniające do startu na mistrzostwach Polski.

I tu mamy złe informacje dla kibiców. Nie będzie można przyjść na stadion i na żywo obserwować rywalizacji. Obie imprezy będą zamknięte dla publiczności – w tym zakresie nadal obowiązują rządowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.