Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Pandemia nieco pokrzyżowała plany organizatorom 2. Mikołajkowego Biegu Rodzinnego. Co prawda impreza odbędzie się zgodnie z planem 5 grudnia, ale zamiast biegać uczestnicy będą… maszerować. Wciąż jest okazja się zapisać.

O imprezie pisaliśmy w zeszłym tygodniu (ZOBACZ). Prezes Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Murdza przekazał nam, że w przypadku braku możliwości przeprowadzenia biegu ze względu na sytuację sanitarną, odbędzie się marsz.

I tak też się stało. Dziś zapadła decyzja o zmianie formuły wydarzenia. Osoby, której do tej pory się zapisały, mają oczywiście potwierdzone uczestnictwo. Wszystko, łącznie z terminem, miejscem, nagrodami, itd. odbędzie się w ten sam sposób jak pisaliśmy wcześniej.

Kluczowa będzie jedna, ale najważniejsza zmiana. - Uczestnicy zamiast biec, będą maszerować. Aby zachować dystans społeczny, rodzinne duety będą puszczane w odstępach co 30 sekund – wyjaśnia K. Murdza.

Do zaliczenia będzie ta sama trasa o długości 2020 metrów, prowadząca ulicami wokół placów: Bohaterów, Wolności i Jana Pawła II. Rozpoczęcie marszu zaplanowano o godz. 11:00. Ci, którzy nie zdążą się zapisać online, będą mieli okazję zrobić to na miejscu, w dniu imprezy. Biuro zawodów będzie czynne od 8:00 do 10:30.

Każdy z uczestników otrzyma numer startowy, wodę mineralną oraz maseczkę z logo wspólnej marki Słubic i Frankfurtu. A za metą pamiątkową statuetkę.

- Liczymy na aktywny udział mieszkańców. Nie mieliśmy i nie mamy wpływu na zaistniałą sytuację, a poświęciliśmy temu wydarzeniu mnóstwo czasu i energii. Dlatego też liczymy na wyrozumiałość uczestników i zachowanie podstawowych zasad sanitarnych - poinformował Ryszard Chustecki, prezes Lubusza Słubice, współorganizatora marszu.

Więcej informacji o imprezie, w tym regulamin oraz formularz do zapisów, znajdziecie TUTAJ.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.