Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Mikołajkowy bieg rodzinny

Lubusz Słubice i Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają mieszkańców do udziału w drugiej edycji Mikołajkowego Biegu Rodzinnego. Choć sytuacja pandemiczna jest niepewna, to organizatorzy uruchomili zapisy i zachęcają do wspólnego biegania ulicami miasta.

Impreza planowo ma odbyć się 5 grudnia (start o godz. 11:00). Na chwile obecną przepisy zakazujące organizacji tego typu wydarzeń obowiązują do 29 listopada. Kierownictwo spółki ma nadzieję, że nie zostaną przedłużone i będzie możliwość organizacji biegu.

Dlatego zostały uruchomione zapisy. Zgłaszać się można wyłącznie drogą elektroniczną na stronie www.maratonczykpomiarczasu.pl. Zapisy wstępnie potrwają do 30 listopada, a jeśli będą wolne miejsca, to będzie można się zgłosić także w dniu zawodów. Limit uczestników wynosi 250 osób / 125 rodzin.

Sam bieg polega na zaliczeniu przez 2 dowolne osoby z jednej rodziny dystansu 2020 metrów. Trasa będzie prowadzić ulicami wokół placów: Bohaterów, Wolności i Jana Pawła II.

Co ważne, podobnie jak podczas pierwszej edycji w biegu nie liczy się rywalizacja i kto pierwszy dotrze do mety, ale sam udział. Nie będzie pomiaru czasu, tempo ma być rekreacyjne, a pamiątkowe statuetki otrzymają wszyscy uczestnicy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Mariusz Olejniczak, burmistrz Słubic.

Regulamin, listę startową i wszelkie potrzebne informacje można znaleźć TUTAJ.

---

Uwaga! Ze względu na sytuację pandemiczną sposób organizacji imprezy oraz sam fakt jej przeprowadzenia mogą ulec zmianie. Dlatego zachęcamy do śledzenia doniesień w sprawie biegu. Będziemy o tym na bieżąco informować.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.