Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Bieg niepodległości

Pandemia zbiera kolejne żniwo. Tym razem padło na Narodowy Bieg Stulecia od Bałtyku do Tatr. Ze względu na wprowadzone 7 listopada rozporządzenie Rady Ministrów tego typu imprezy nie mogą się odbyć. Organizatorzy postanowili się jednak nie poddawać i proponują bieganie… wirtualne.

O to, czy Narodowy Bieg Stulecia od Bałtyku do Tatr odbędzie się w tradycyjny sposób, pytaliśmy szefa Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji już w piątek, kiedy to w internecie ukazały się wspomniane przepisy. Krzysztof Murdza poinformował nas, że musi zasięgnąć opinii prawników, a w poniedziałek przedstawi oficjalny komunikat.

Ten właśnie został opublikowany. Potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia – tradycyjny bieg na 10 km ulicami Słubic nie odbędzie się 11 listopada. Ale nie oznacza to, że bieganie się nie odbędzie. - Zmieniamy formułę naszego biegu na wirtualny – podkreśla K. Murdza.

Na czym ma dokładnie polegać wirtualne bieganie i jak będzie wyglądać rywalizacji? Szczegóły w komunikacie SOSiR poniżej.

---

1. Odbiór pakietów startowych w dniach: 10.11.2020, 12-13.11.2020 i 16-17.11.2020 w godz. 10-14 w Klubie Olimpijczyka im. Bronisława Malinowskiego przy ul. Sportowej 1. Na życzenie uczestnika pakiety mogą zostać dostarczone na wskazane miejsce.

Każdy, kto skutecznie dokonał lub DOKONA do dnia 16.11.2020 do godz. 23:59 swojej rejestracji (tzn. wypełnił formularz rejestrowy i dokonał opłaty rejestrowej w kwocie 50 zł) otrzyma pamiątkowy medal oraz koszulkę techniczną NBN. Natomiast pamiątkowe numery startowe zostaną wysłane na wskazany adres e-mail.

2. Trasę o długości 10 km można pokonać w wybranym przez siebie dniu (w terminie od 11 do 21 listopada).

3. Po zakończeniu biegu / spaceru uczestnik ma obowiązek przekazać organizatorowi do 22 listopada dokumentację ze startu za pomocą linku otrzymanego na podany przez siebie mail w formularzu zgłoszeniowym: zrzut ekranu lub zdjęcie ekranu urządzenia, na którym widać: datę, długość pokonanej trasy i czas w jakim została pokonana. Pomiary mogą być dokonywane za pomocą dowolnego urządzenia z GPS, np. telefonu z aplikacją sportową, nawigacji turystycznej, zegarka sportowego. Wskazane jest, aby na zdjęciu / rzut ekranu widoczny był track/ ślad pokonanej trasy.

System zgłoszeń elektronicznych wraz z instrukcją zamieszczony jest pod adresem: www.maratonczykpomiarczasu.pl

Planowana uroczystość wręczenia pucharów (zgodnie z regulaminem biegu) odbędzie się 5 grudnia podczas Mikołajkowego Biegu Rodzinnego. Miejsce: Plac Bohaterów w Słubicach.

W razie dodatkowych pytań należy pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

---

Całą sytuację związaną ze zmianą formuły biegu podsumował również Ryszard Chustecki, dyrektor ds. sportu SOSiR.

- Nasza propozycja jest w obecnym trudnym czasie optymalnym rozwiązaniem. Nie mamy wpływu na zaistniałą sytuację. Zdajemy sobie sprawę, że wielu z uczestników może czuć się rozczarowanym. Prosimy o chwilę refleksji oraz analizę powstałej sytuacji. Zachęcając do wspólnego wirtualnego świętowania pozostajemy z wyrazami szacunku – napisał w oficjalnym komunikacie.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.