Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Biegi uliczne

Ważna zmiana w programie sportowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Na inny termin zostały przesunięte tradycyjne biegi uliczne dla dzieci i młodzieży, które miały odbyć się 10 listopada. Zgodnie z planem odbędzie się za to niepodległościowa „dycha”, ale sposób jej organizacji uległ modyfikacji. 

O zmianach poinformował naszą redakcję Ryszard Chustecki, dyrektor ds. sportu w Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Poniżej wyjaśniamy szczegóły.

Biegi szkolne przeniesione

Powodem przełożenia 31. Narodowych Ulicznych Biegów Niepodległości o Puchar Słubic (zapowiadaliśmy je TUTAJ) są kolejne obostrzenia wprowadzane przez rząd i pogarszająca się sytuacja pandemiczna w kraju.

- Decyzję tę podjęliśmy po konsultacjach ze słubickim Sanepidem i burmistrzem Mariuszem Olejniczakiem – wyjaśnia R. Chustecki.

Jak podkreśla, nie oznacza to jednak, że biegi zostały odwołane. - Przesuwamy je na inny, dogodny i bezpieczny termin, tzn. do czasu, kiedy szkoły wrócą do tradycyjnego systemu nauczania – podkreśla.

Na dychę pobiegną

11 listopada odbędzie się za to 3. edycja Narodowego Biegu Stulecia Od Bałtyku do Tatr, o którym więcej pisaliśmy TUTAJ.

Wszystko odbędzie się zgodnie z pierwotnymi założeniami, ale zmieni się nieznacznie sposób startu. Na trasę nie ruszy jednocześnie cała grupa zapisanych uczestników, ale będą oni podzieleni wg płci.

I tak o 14:10 wystartują panowie (ci biegający oraz poruszający się na rowerach, wrotkach i rolkach), a o 14:15 panie (tak samo jak w przypadku mężczyzn – biegające i poruszające się na rowerach, wrotkach i rolkach).

Zapisy wciąż trwają

Kto chce, może się jeszcze zgłosić. Zapisy na stronie www.maratonczykpomiarczasu.pl trwają do 9 listopada.

Będzie też możliwość zgłoszenia się w dniu imprezy, ale pod warunkiem dostępności miejsc. Przypomnijmy, limit uczestników wynosi 200 osób.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.