Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Marta Wroniewicz

Kibice piłki ręcznej po raz kolejny mają powody do radości za sprawą Marty Wroniewicz. Kariera wychowanki UKS Jedynka Słubice dynamicznie rozwija – właśnie otrzymała powołania do kadry Polski juniorek.

Przypomnijmy, swoją przygodę z piłką ręczną Marta Wroniewicz zaczęła w wieku 9 lat w właśnie w barwach słubickiej Jedynki. Do 15 roku życia trenowała pod okiem Jerzego Grabowskiego. W tym okresie była filarem reprezentacji województwa lubuskiego i została objęta programem OSPR (Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej).

Po ukończeniu 2 klasy gimnazjum zdała egzaminy do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku, dzięki czemu mogła dalej się rozwijać. Jej talent został zauważony przez trenerkę Edytę Suchy, która wielokrotnie powoływała ją do kadry narodowej juniorek młodszych.

- Reprezentowała Polskę na międzynarodowym szczeblu, m.in. Turnieju Nadziei Olimpijskich w Szczyrku czy Mistrzostwach Europy Juniorek Młodszych w Goeteborgu – wylicza J. Grabowski.

Kolejny ważny moment w jej karierze miał miejsce w miniony weekend. Od 17 do 20 września w Płocku odbyło się zgrupowanie kadry Polski juniorek w piłce ręcznej. Wzięła w nim udział także Marta Wroniewicz, która znalazła się w grupie 33 najbardziej uzdolnionych zawodniczek z całego kraju.

- Mam nadzieję, że naszą najlepszą w historii Słubic piłkarkę ręczną będziemy oglądać niebawem w meczach pierwszej reprezentacji Polski kobiet – mówi z dumą J. Grabowski.

A na razie Marta Wroniewicz zbiera cenne doświadczenie w rozgrywkach ligowych. W sezonie w 2020/ 2021 możemy ją oglądać na parkietach I ligi w barwach SMS ZPRP Płock, gdzie występuje na pozycji rozgrywającej.

 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.