Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Julia Wyrwas

W dobrych nastrojach wraca reprezentacja Lubusza Słubice z kolejnych mistrzostw Polski w lekkoatletyce, tym razem w kategorii juniorów młodszych (U18). Były rekordy życiowe, miejsca w ścisłej czołówce, a wisienką na torcie był złoty medal Julii Wyrwas w trójskoku.

Na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Radomiu pojechała skromna, bo trzyosobowa ekipa Lubusza Słubice. Co warte podkreślenia, składająca się z samych kobiet. O medale walczyła ścisła czołówka krajowa - 24 najlepsze osoby w Polsce w każdej konkurencji.

Blisko w rzucie dyskiem

Jako pierwsza rozpoczęła udział w zawodach Paulina Polańska (rocznik 2003), która niejako dla przetarcia przed swoją koronną konkurencją – rzutem dyskiem – sprawdziła się w pchnięciu kulą. Posłała ją na odległość 11.45 m, co dało jej 18 miejsce.  Znacznie lepiej było we wspomnianym dysku, choć do upragnionego medalu nieco zabrakło. Paulina – przypomnijmy ubiegłoroczna wicemistrzyni Polski - tym razem zajęła 5 miejsce z wynikiem 42.37.

- Poziom w tym roku był bardzo wysoki. Aby stanąć na podium, nasza zawodniczka musiałaby poprawić swój rekord życiowy o blisko pół metra. Rok temu z gorszym wynikiem sięgała po srebro – opowiada Ryszard Chustecki, prezes Lubusza.

Złoty trójskok

Duże emocje zafundowała kibicom Julia Wyrwas (rocznik 2003), która rok temu miała srebro w skoku wzwyż. W tym sezonie wspólnie z trenerem Edwardem Czernikiem postanowili spróbować sił w trójskoku. I to był strzał w dziesiątkę. W finale tej konkurencji Julia skoczyła 12,50 m, co dało jej nie tylko upragniony złoty medal i nowy rekord życiowy, ale jest także najlepszym wynikiem w Polsce.

- Julka skakała jak w transie regularnie lądując za granicą 12 metrów, za co otrzymywała gromkie brawa od publiczności. Wygrała zasłużenie i zdecydowanie - podkreśla R. Chustecki.

Życiówka na 3 km

Mieliśmy także swoją reprezentantkę w biegach długich. Natalia Kiedrowicz po rocznej przerwie wróciła w tym sezonie do treningów i od razu wskoczyła do krajowej czołówki na dystansie 3000 metrów. Podopieczna trenera Piotra Kiedrowicza na mistrzostwa jechała z 15 wynikiem, a bieg ukończyła na 9 miejscu, poprawiając dotychczasowy rekord życiowy o 11 sekund (10:49.44). W swoim roczniku (2004) była piąta.

- Szczególnie imponujący w wykonaniu Natalii był ostatni km biegu, kiedy rozpoczęła długi finisz, dosłownie połykając kolejne rywalki - relacjonuje prezes Lubusza.

W klasyfikacji drużynowej (punkty są zbierane za poszczególne starty) LKS Lubusz Słubice zajął 46 miejsce na 213 startujących klubów z całej Polski, co także jest dużym sukcesem biorąc pod uwagę ilość startujących osób.

---

Poniżej na zdjęciu Natalia Kiedrowicz i Paulina Polańska.

Natalia Kiedrowicz / Paulina Polańska

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.