Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Freedom Charity Run 2020

5 września w Słubicach przystanek będą mieli uczestnicy biegu Freedom Charity Run 2020, którzy pokonują trasę z Gdańska do Berlina. Na słubickim odcinku towarzyszyć im będą członkowie Słubickiej Akademii Biegowej, a na dziedzińcu Collegium Polonicum powitają ich burmistrzowie Słubic i Frankfurtu.

Siedmioro biegaczy z Polski, którzy biorą udział w tegorocznym Freedom Charity Run, ma do pokonania 675 kilometrów - z Gdańska do Berlina. 1 września w trasę „wystartował” ich prezydent Lech Wałęsa, który jest honorowym patronem wydarzenia. 

- Celem biegu jest podkreślenie wagi dobrosąsiedzkich relacji polsko-niemieckich oraz zbiórka pieniędzy - na wyposażenie Domu dla Dzieci Autystycznych w Poznaniu i rozbudowę szkoły w Kibeho w Rwandzie – czytamy na stronie akcji (ZOBACZ). 

Dla biegnącej ekipy to nie pierwsze tego typu wyzwanie. Rok temu, w 30. rocznicę upadku systemu komunistycznego w Europie, obrad Okrągłego Stołu i pierwszych częściowo wolnych wyborów do parlamentu, sportowcy pokonali liczącą 1039 km trasę przez Polskę, Austrię, Słowację, Węgry, Chorwację, Słowenię i Włochy do Mediolanu.

Jednym z przystanków na tegorocznej trasie będą Słubice. 5 września o godz. 17:00 biegacze mają pojawić się na dziedzińcu Collegium Polonicum. Przywitają ich burmistrzowie: Mariusz Olejniczak i Rene Wilke.

Sportowcy nie będą sami - na słubickim odcinku trasy wzdłuż wału przeciwpowodziowego towarzyszyć im będą członkowie Słubickiej Akademii Biegowej razem z trenerem Piotrem Kiedrowiczem. 

Wydarzenie ma charakter otwarty. Ci, którzy chcą powitać biegaczy, również mogą przyjść pod gmach CP. 

 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.