Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Władze samorządu województwa lubuskiego podsumowały sportowe osiągnięcia za rok 2019. Podczas uroczystości mieliśmy słubickie akcenty. Lekkoatleta Jakub Czak otrzymał stypendium, a w gronie najlepszych trenerów znalazł się Edward Czernik. Wyróżnienie powędrowało także do gminy Słubice.

Sportowe Lubuskie

Impreza odbyła się 20 lutego w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Głównym punktem programu było podsumowanie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży oraz wręczenie stypendiów marszałka woj. lubuskiego dla wyróżniających się sportowców. Nagrodzono także najlepsze lubuskie gminy, kluby sportowe i trenerów.

Stypendium dla Jakuba Czaka

W wąskim gronie 54 stypendystów znalazł się Jakub Czak z Lubusza Słubice, od lat jeden z najlepszych płotkarzy w Polsce w kategorii juniora młodszego i juniora, świeżo upieczony halowy wicemistrz Polski, a także reprezentant naszego kraju.

Sportowe Lubuskie

Trenerzy docenieni

Nagrodzono także pracę Edwarda Czernika (również z Lubusza Słubice), byłego olimpijczyka, obecnie szkoleniowca skoczków w dal i wzwyż. Jego podopieczni w ubiegłym sezonie wielokrotnie stawali na podium imprez rangi mistrzowskiej i byli jednymi z najlepszych w woj. lubuskim.

- E. Czernik znalazł się w gronie 31 lubuskich trenerów, których zawodnicy dostarczyli w ubiegłym roku najwięcej punktów w ramach współzawodnictwa dzieci i młodzieży organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki – opowiada prezes Lubusza Ryszard Chustecki.

Sportowe Lubuskie

Słubice w czołówce sportowych gmin

Osobna nagroda powędrowała do gminy Słubice. Burmistrz Mariusz Olejniczak odebrał z rąk wicemarszałka Łukasz Poryckiego szklaną statuetkę przyznaną naszemu samorządowi za zajęcie 8 miejsca wśród najlepiej punktujących gmin woj. lubuskiego. Wygrała Zielona Góra, przed Gorzowem Wlkp. i Witnicą.

Sportowcy z naszej gminy w rozmaitych imprezach rangi mistrzowskiej (w skali kraju i regionu) zebrali łącznie 98 punktów. - Warto dodać, że aż 89 z nich to zasługa lekkoatletów Lubusza - podsumowuje R. Chustecki.

---

Fot. gmina Słubice i Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.